UKÜ’DE EPSA ORYANTASYON GÜNÜ DÜZENLENDİUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Eczacılık Fakültesi tarafından “European Pharmaceutical Students Association (EPSA) Tanıtım Günleri” düzenlendi.

“Kıbrıs’ta ilk EPSA üyesi UKÜ”

Çevik Uraz Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen EPSA Tanıtım Günlerinin açış konuşmasını Eczacılık Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ender Volkan yaptı. UKÜ öğrencilerinin işbirliğiyle kurulan CIUPSA’nın da EPSA üyesi olduğunu söyleyen Volkan, Kıbrıs’ta ilk EPSA üyesinin UKÜ olduğunu belirtti. EPSA’yı 35 farklı ülkeden 160 bin öğrencinin katıldığı dev bir organizasyon olarak niteleyen Dekan Yardımcısı Volkan, amacının eczacılık öğrencileri arasındaki iletişimi güçlendirmek ve işbirliği sağlamak olduğunu ifade etti.

Ender Volkan’ın açış konuşmasından sonra EPSA İrtibat Sekreteri Fatih Çolak ile CIUPSA Twinnet Koordinatörü ve EPSA Dizayn Koordinatörü Gökberk Alp Yakar birer sunum gerçekleştirdi.

Fatih Çolak, EPSA’nın 1978 yılında Fransız öğrenciler tarafından uluslararası alanda eczacılık öğrencilerini bir araya getirmek amacıyla faaliyete başladığını belirtti. Çolak, Epsa’nın daha sonra Eczacılık Öğrencileri Federasyonu tarafından 1982 yılında resmi olarak  kurulduğunu da sözlerine ekledi.

Öğrencilerin EPSA’ya sosyal medya üzerinden ulaşabileceklerini aktaran CIUPSA Twinnet Koordinatörü ve EPSA Dizayn Koordinatörü Gökberk Alp Yakar ise EPSA’nın hedeflerini; sürekli temas ve bilgi değişimi sağlamak, hareketliliği arttırmak, fikir birliği oluşturmak, etkinlik organize etmek, Eczacılık profilini mesleki olarak artıran etkinlikler organize etmek olarak sıraladı.

Haber: Oğuz İLGEN – Fotoğraf: Murat DEMİRTAŞ