UKÜ HUKUK FAKÜLTESİ TARAFINDAN ÖĞRENCİ SEMPOZYUMU DÜZENLENİYORUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Hukuk Fakültesi Türkiye’deki Özyeğin Üniversitesi ile Karşılaştırmalı Öğrenci Sempozyumu düzenliyor.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile Özyeğin Üniversitesi arasında düzenlenecek öğrenci sempozyumu 3-4 Kasım tarihlerinde Özyeğin Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek. Kuzey Kıbrıs’ta ilk olma özelliği taşıyan söz konusu öğrenci sempozyumunda her iki ülke açısından KKTC ve Türk Hukukuna ilişkin konular incelenecek. Sağlık Hukuku alanında yapılacak sunumlara UKÜ Hukuk Fakültesi ve Özyeğin Üniversitesi’nden 15’er öğrenci katılacak ve sunumlar ikişerli gruplar halinde yapılacak.

İki üniversitenin işbirliğinde düzenlenecek sempozyumun ikinci ayağı ise Nisan ayında UKÜ Hukuk Fakültesi’nde Ceza Hukuku alanında gerçekleştirilecek.

Sempozyumun organizasyon komitesinde UKÜ Hukuk Fakültesi’nden Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Şölen Külahçı ve Özyeğin Üniversitesi’nden de Prof. Dr. Yener Ünver ile Prof. Dr. Özlem Yenerer yer alıyor.

Haber: Sezer ERDOĞAN