UKÜ’de “PharmD” Programı AçıldıUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ)’nde Eczacılık lisans programında eğitim gören öğrenciler lisansın tamamlanmasının ardından bir yıl daha eğitim alarak “PharmD” programından mezun olabilecek.

Yükseköğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu YÖDAK’tan onay alan UKÜ Eczacılık Fakültesi 2016–2017 akademik yılı itibariyle programa başlayacak. Program hakkında açıklamalarda bulunan Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Koyuncu PharmD programı sayesinde öğrencilerin lisans sonrasında proje, endüstri, hastane ve serbest eczacılık alanlarında aldıkları derslerle daha donanımlı ve deneyimli şekilde mezun olacaklarını söyledi.

Mezun öğrenciler de programdan faydalanabilecek

Daha önce Eczacılık Bölümü’nden mezun olan öğrencilerin de diplomalarıyla gelip PharmD programına katılabileceklerini aktaran Prof. Dr. Koyuncu, “Dünya üzerinde bazı ülkeler eczacılık lisans programını 6 yıl vermeye başladı. Biz de uluslararası bir üniversite olarak dünyada yaşanan gelişmeleri takip ediyor ve üniversitemize kazandırmaya çalışıyoruz.” dedi.

PharmD programının İngilizce olacağını belirten Eczacılık Fakültesi Dekanı Mehmet Koyuncu ayrıca yeni eğitim-öğretim döneminde tüm öğrencilere başarılar diledi.

Haber: Oğuz İLGEN – Fotoğraf: Mine Özlem GÜNDÜZ