UKÜ’DE YÜZME KURSUNA KATILANLAR SERTİFİKALARINI ALDIUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Spor Koordinatörlüğü tarafından CIU Arena’da düzenlenen “2016 Yaz Dönemi Yüzme Kursu” gerçekleştirilen sertifika töreniyle sona erdi.

Çevik Uraz Konferans Salonu’ndaki sertifika törenine Rektör Prof. Dr. Halil Nadiri, Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Serkan Abbasoğlu, CIU Arena Spor İşleri Müdürü Erinç Aydınova, CIU Arena Spor Koordinatörü Tarkan Kayaş, kursiyerler ve aileleri katıldı.

“Önümüzdeki yıl daha kapsamlı bir yaz okulu projesi planlıyoruz”

Törenin açış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr Nadiri, Kuzey Kıbrıs’ın en modern spor tesisi CIU Arena’da halka en iyi hizmeti vermeyi amaçladıklarını belirterek, çocuklarını UKÜ yaz yüzme okuluna emanet ettikleri için ailelere teşekkür etti. Önümüzdeki yıl daha kapsamlı bir yaz okulu projesi planladıklarını söyleyen Nadiri, “Adanın en iyisi durumunda olan Eğitim Fakültemiz ile birlikte öğrencilerin hem spor yaptıkları, hem de dil öğrendikleri bir proje hazırlıyoruz.” dedi.

UKÜ’DE YÜZME KURSUNA KATILANLAR SERTİFİKALARINI ALDI “Amacımız kursiyerleri kültürel ve sosyal olarak geleceğe hazırlamak”

Üniversitelerin temel amacının eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme ve içerisinde bulunduğu topluma hizmet etme olduğunu ifade eden Prof. Dr. Halil Nadiri, Yaz Yüzme Okulu’nda verilen eğitimlerin amacının kursiyerleri kültürel ve sosyal açıdan geleceğe hazırlamak olduğunu söyledi.

Rektör Nadiri konuşmasının son bölümünde başta kursta  ders veren eğitmenler olmak üzere, Spor Koordinatörlüğü’ne, Öğrenci İşleri’ne ve Rektör Yardımcılarına teşekkür ettiğini belirtti.

“Aileler çok memnun kaldı”

Spor İşleri Müdürü Erinç Aydınova ve Spor Koordinatörü Tarkan Kayaş yaklaşık 200 kursiyere sertifika verildiğini belirterek, ailelerin Yaz Dönemi Yüzme Kursu’ndan memnun kaldıklarını dile getirdi. CIU Arena’nın her yıl gerçekleştirilen yaz dönemi yüzme kurslarına katılımı daha ileriye taşıdığını dile getiren Spor İşleri Müdürü Aydınova, bu yıl gelen talepleri CIU Arena ekibi olarak en üst düzeyde karşıladıklarını ifade etti.

Yaz Dönemi Yüzme Kursu’nun yaklaşık 3 aylık bir süreyi kapsadığını aktaran Spor Koordinatörü Tarkan Kayaş ise, “Yaz dönemi kursları sona ererken kış dönemi yüzme kursu kayıtları başladı. Kayıt yaptırmak isteyenler CIU Arena’ya 0392 671 11 11 (Dahili: 2970) numaralı telefondan başvurabilirler.” dedi.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi “2016 Yaz Dönemi Yüzme Kursu” sertifika töreni başarılı kursiyerlere sertifikalarının takdimiyle son buldu.

Haber: Mine Özlem GÜNDÜZ – Oğuz İLGEN – Fotoğraflar: Sezer ERDOĞAN