Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ)’nde KKTC Üniversiteleri Konsorsiyumu gerçekleştirildi.

Rektörlük Binası’nda bulunan toplantı salonunda başlayan konsorsiyum Çevik Uraz Konferans Salonu’nda devam etti. Toplantıya UKÜ Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri, T.C. Lefkoşa Büyükelçiliği Yardım Heyeti Başkanlığı Uzman Müşaviri Engin Karabaş ve diğer KKTC üniversitelerinin yetkilileri katıldı.

Yardım Heyeti Başkanlığı Uzman Müşaviri Engin Karabaş’ın görev süresinin Eylül ayı itibariyle sona ermesi nedeniyle düzenlenen konsorsiyumda gerçekleştirilen tanıtım faaliyetleri, amaçlar ve yeni projeler üzerinde duruldu.

UKÜ’DE KKTC ÜNİVERSİTELERİ KONSORSİYUMU GERÇEKLEŞTİRİLDİUzman Müşavir Karabaş, göreve başladığında KKTC’deki üniversitelerde 35–40 bin civarında olan öğrenci sayısının 4 yıllık görev süresi boyunca 80–85 bine çıktığını vurguladı. Yeni akademik yılla birlikte bu rakamın 90 bin ve üzerine ulaşacağını öngördüğünü söyleyen Engin Karabaş, KKTC üniversitelerinin gelişiminden memnun olduğunu ifade etti.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri de yaptığı konuşmada konsorsiyumun UKÜ bünyesinde gerçekleştirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. ÖSYS yerleştirme sonuçlarının da değerlendirildiği toplantıda son olarak KKTC üniversitelerindeki öğrenci sayısının artışına dikkat çekildi.

Haber – Fotoğraflar: Mine Özlem GÜNDÜZ