http://ajans.ciu.edu.tr/?p=9208Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) 2016 ÖSYS yerleştirme sonuçlarına göre KKTC’deki üniversiteler arasında en yüksek yerleştirme oranına sahip üniversite oldu.

Üniversite’nin Tanıtım Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre UKÜ’ye yerleşen öğrenci sayısında 2015 yılına göre yüzde 12 oranında artış elde edildi.

Yapılan açıklamada, KKTC’nin köklü üniversitelerinin kontenjan sayıları dikkate alındığında en yüksek yerleştirme oranının UKÜ’de olmasının Üniversite’nin uluslararası standartlardaki eğitimine gösterilen güvenin yansımasından kaynaklandığı belirtildi. Açıklamada ayrıca uygulanan doğru stratejilerin de elde edilen başarıda önemli bir etken olduğu bildirildi.

UKÜ Kuzey Kıbrıs genelinde en yüksek yerleştirme oranını yakaladıTanıtım Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada 2016 ÖSYS yerleştirme sonuçlarına göre elde edilen büyüme oranı ile birlikte, 3. ülkelerden gelen başvurular da dikkate alındığında, 2016 yılında UKÜ’de öğrenci sayısında önemli bir büyüme ivmesinin yakalanacağı vurgulandı.