UKÜ İLE AVRUPANIN SAYGIN ÜNİVERSİTELERİNDEN EUROPEAN UNIVERSITY BUSINESS SCHOOL İLE ÇİFT DİPLOMA ANLAŞMASIUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Avrupa’nın önde gelen yüksek öğrenim kurumlarından European University Business School ile işbirliği anlaşması imzaladı. Anlaşmaya göre UKÜ’lü öğrenciler İşletme lisans ve yüksek lisans (MBA) programlarından çift diploma alarak mezun olabilecek.

UKÜ öğrencileri İsviçre veya İspanya’da eğitim alacak

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi İngiltere’nin 2 önemli üniversitesi Sunderland ve Wolverhampton’dan sonra yine Avrupa’nın saygın yüksek öğrenim kurumlarından European University Business School ile anlaşma imzalayarak öğrencilerine çift diploma imkanı sunuyor. UKÜ öğrencileri merkezi İsviçre’de olan ve birçok ülkede de kampüsü bulunan EU Business School’un İsviçre veya İspanya’daki kampüslerinde öğrenim görebilecek. Öğrenciler İşletme lisansta 3 yıl UKÜ’de bir yıl ise İsviçre veya İspanya kampüslerinden birinde eğitimlerini tamamlayabilecek.

İşletme lisans programı yanında yüksek lisans programında da çift diploma fırsatı sunan anlaşma uyarınca UKÜ’de 3 dönem eğitimden sonra bir dönem EU Business School’da master programı tamamlanacak. Tezli bir program olan İşletme yüksek lisans (MBA) programı yine öğrencinin İsviçre veya İspanya kampüs tercihine bağlı olacak. 2016-2017 Akademik Yılından itibaren uygulamaya girecek olan çift diploma programları ile ilgili detaylı bilgi UKÜ Öğrenci İşleri Müdürlüğü’nden temin edilebilir.

UKÜ’nün uluslararasılaşma politikası

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin EU Business School ile önümüzdeki akademik yıldan itibaren başlayacak çift diploma uygulaması Sunderland ve Wolverhampton’dan sonra çift diploma fırsatı sunan üçüncü antlaşma olacak. Dünyanın 120’yi aşkın yüksek öğrenim kurumu ile anlaşması bulunan UKÜ’nün böylelikle uluslararasılaşma politikasına da katkı konmuş olacak. Rektörlük Ofisi’nden verilen bilgiye göre UKÜ adına uygun olarak dünyanın 89 farklı ülkesinden gelen uluslararası öğrencileri ile uluslararasılaşma politikasında büyük bir hızla ilerlemeyi sürdürüyor.

EU Business School ve akreditasyonları

Birçok kampüslü özel bir yüksek öğrenim kurumu olan EU Business School’un merkezi İsviçre’nin Cenevre ve Montrö şehirlerinde yer almakta. İspanya’nın Barselona ve Almanya’nın Münih şehirlerinde de kampüsleri bulunan EU Business School Birleşik Krallık ve Alman devlet akreditesine sahip. Kurum bunun yanında Orta ve Doğu Avrupa Yönetim Geliştirme Derneği’nden (CEEMAN – Central and East European Management Development Association) Uluslararası Kalite Akreditasyonu (IQA – International Quality Accreditation); Uluslararası İşletme Eğitimi Asamblesi (IACBE – International Assembly for Collegiate Business Education) ve İşletme Okulları ve Programları Akreditasyon Konseyi (ACBSP – Accreditation Council for Business Schools and Programs)’nden akreditasyonlara ve yine dünyanın pek çok ülkesindeki üniversite ve özel kurumlarla anlaşmalara sahip.