UKÜ’DE ECZACILIK FAKÜLTESİ “BEYAZ ÖNLÜK VE YEMİN TÖRENİ” DÜZENLENDİUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Eczacılık Fakültesi tarafından ilk mezunlar için “Beyaz Önlük ve Yemin Töreni” düzenlendi.

Çevik Uraz Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen törene UKÜ Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Koyuncu, Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ender Volkan Çınar, fakülte öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Nadiri: Bu anlamlı törende bulunmaktan mutluyum

Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Halil Nadiri, beyaz önlük ve yemin törenlerinin öğrencilerin kariyerlerine attıkları ilk adım olduğunu vurguladı. Eczacılık Fakültesi’nin yeni akademik yılla birlikte kontenjanlarını artıracağının müjdesini veren Nadiri, “Beyaz önlük sorumluluk demektir. Öğrencilerimizin bu bilinçle meslek yaşantılarını sürdüreceğine inanıyorum. Böylesine anlamlı bir törende bulunmaktan mutluyum.” dedi.

Koyuncu: 15 öğrenci ile başladık şu an 400 öğrencimiz var

Eczacılık Fakültesi’nin 2011-12 akademik yılında ilk kez 15 öğrenci ile eğitim ve öğretime başladığını dile getiren Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Koyuncu şu an 400 öğrenci ile hızla artan bir gelişme katettiğini söyledi. Fakülte bünyesinde yeni akademik yılda “Farmasötik Teknoloji” ve “Farmakognozi” ana bilim dallarında yüksek lisans programlarına başlanacağını vurgulayan Dekan Koyuncu, “UKÜ Eczacılık Fakültesi hızlı bir gelişim içerisindedir. Yeni akademik yılda Bilim ve Teknoloji binasında fakülte olarak en iyi olma yolundaki hedefimizi sürdüreceğiz.” dedi.

UKÜ’DE ECZACILIK FAKÜLTESİ “BEYAZ ÖNLÜK VE YEMİN TÖRENİ” DÜZENLENDİÇınar: Tüm mezunlarımızla gurur duyuyorum

Eczacılık mesleğinin sağlıkla alakalı kutsal bir meslek olduğuna dikkat çeken Eczacılık Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ender Volkan Çınar, öğrencilerin en yeni bilimsel buluşlar ışığında yetiştirildiğini söyledi. Öğrencilerin teknolojik gelişmeleri takip ederek ve hasta sağlığı gibi etik değerleri en üst düzeyde tutarak mesleklerini icra etmeleri gerektiğini anımsatan Çınar son olarak, “Mesleklerinin getirdiği sorumluluğun bilincinde olan ilk mezunlarımıza bugün yemin ettirip, mesleklerini simgeleyen beyaz önlüklerini giydirdik. Tüm mezunlarımızla gurur duyuyor,  mesleklerinde başarılar diliyorum.” dedi.

Eczacılık Fakültesi tarafından düzenlenen “Beyaz Önlük ve Yemin Töreni” Rektör Prof. Dr. Halil Nadiri ve fakülte öğretim üyelerinin öğrencilere beyaz önlük giydirmesi ve ardından, öğrencilerin yemin töreni ile son buldu.

Haber: Mİne Özlem GÜNDÜZ – Fotoğraflar: Sezer ERDOĞAN