UKÜ ASBANK’IN 30. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ SEMİNERİNE EV SAHİPLİĞİ YAPTIUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Asbank’ın 30. Kuruluş Yıldönümü kapsamında gerçekleştirilen seminere ev sahipliği yaptı.

Çevik Uraz Konferans Salonu’nda başlayan seminer düzenlenen kokteyl ile devam etti. Asbank Semineri’ne Asbank Yönetim Kurulu Başkanı Taştan Altuner, Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Fikri Toros başta olmak üzere Asbank çalışanları, hissedarları ve müşterileri katıldı.

Altuner: Tek şube ve 12 personel ile başladık

Seminerin açış konuşmasını yapan Asbank Yönetim Kurulu Başkanı Taştan Altuner, 1986 yılında tek şube ve 12 personel ile çalışmalarına başlayan Asbank’ın bugün 10 ayrı şubesi ve çok sayıda personeli olduğunu dile getirdi. Bankanın kuruluş amacının Kuzey Kıbrıs ekonomisine katkı sağlamak olduğunu ifade eden Altuner, “Büyüklerimizin bizlere emanet ettiği bankamızı geliştirmek ve büyütmek için çaba sarf ediyoruz. Kurumsal yönetim ilkelerine sadık, ticari bankacılık kurallarına uygun bir şekilde halkımıza en iyi finansal hizmeti sunmak için azimle çalışıyoruz.” dedi.

UKÜ ASBANK’IN 30. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ SEMİNERİNE EV SAHİPLİĞİ YAPTIToros: Asbank’ın 30. yıldönümünü kutluyorum

Amerika Birleşik Devletleri’nde 2008 yılında meydana gelen küresel mali sorunları dikkate alan Avrupa Komisyonu’nun “Avrupa 2020” stratejisini geliştirdiğini örnek vererek konuşmasına başlayan Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Fikri Toros, Kuzey Kıbrıs’ta da refahı sağlayacak sürdürülebilir stratejiler geliştirilmesi gerektiğini vurguladı. Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı olarak 2 temel hedefin üzerinde durduğunu aktaran Toros, birinci hedefin Kıbrıs’ta adil ve kabul edilebilir bir çözüme ulaşmak, ikinci hedefin ise kendi ayakları üstünde durabilen sürdürülebilir ekonomi yaratmak olduğunu söyledi. Fikri Toros son olarak, “Güvenilirliği ile toplumda yüksek bir imaj yaratan Asbank’ın 30. Kuruluş Yıldönümünü kutluyorum.” dedi.

Lisaniler: Sağlık ve eğitime olan yatırımlar artmalıdır

Asbank’ın 30. Kuruluş Yıldönümü kapsamında konuşma gerçekleştiren akademisyen Fatma Güven Lisaniler, sürdürülebilir ekonomik yapı oluşturma ve ekonomik kalkınma konusunu irdeledi. Sürdürülebilir ekonominin Kuzey Kıbrıs için zaruri bir ihtiyaç olduğuna vurgu yapan Lisaniler, altyapı, sağlık ve eğitime olan yatırımların artması gerektiğine dikkat çekti.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Asbank 30. Kuruluş Yıldönümü Semineri İletişim Fakültesi bahçesinde gerçekleştirilen kokteyl ile sona erdi.

Haber: Mine Özlem GÜNDÜZ – Fotoğraflar: Sezer ERDOĞAN