UKÜ’NÜN YENİ PROGRAMLARINA YÖK’TEN ONAYUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) önümüzdeki 2016 – 17 Akademik Yılı’ndan  itibaren,YÖDAK’ın ardından YÖK’ten de aldığı onay ile 8 yeni programda eğitim ve öğretim vermeye başlıyor.

Kurulduğu yıldan itibaren istikrarlı biçimde büyümeyi ve gelişmeyi sürdüren Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi 89 farklı ülkeden gelen 12 bini aşan öğrencisi ile lisans ve önlisans programlarının sayısını da artırmayı devam ettirmekte. Yeni açılan bölümlerle birlikte, 10 fakülte ve 7 yüksekokulda, 122 önlisans, yüksek lisans ve  doktora programında eğitim verilecek.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Kuruldu

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi bünyesinde yeni kurulan, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği ile Spor Yöneticiliği programlarında eğitim verilmeye başlanıyor. Her iki programın eğitim ve öğretim dili Türkçe olacak ve özel yetenek sınavı ile öğrenci alınacak.

Gastronomi ve Mutfak Sanatları Programı da Eğitime Başlıyor

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin YÖDAK sonrasında YÖK’ten de onayını aldığı 8 yeni programı arasında, Gastronomi ve Mutfak Sanatları programı da yer alıyor. Son yıllarda oldukça ilgi çeken ve yeni kariyer alanlarından biri olan Gastronomi ve Mutfak Sanatları programı Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu bünyesinde Türkçe ve İngilizce dillerinde eğitim – öğretim verecek.

UKÜ, Sağlık Eğitimi Alanında Bölgenin Merkezi Olma Yolunda

Onaylanan bölümlerden 4’ü ise Sağlık eğitimi alanında. Bu programlar; Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne bağlı Sosyal Hizmet Bölümü (Türkçe-Lisans), Sağlık Bilimleri Yüksekokulu bünyesinde Beslenme ve Diyetetik (Türkçe-Lisans), Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulu’na bağlı Odyometri (Türkçe-Önlisans) ve Ameliyathane Hizmetleri (Türkçe – Önlisans) olarak açıklandı.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin YÖK’ün onay verdiği ve yeni dönemde öğrenci kabul etmeye başlayacak diğer programı ise Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’ne bağlı özel yetenek ile öğrenci alacak  Grafik Tasarım (Türkçe-Lisans) programı oldu.