UKÜ 18. BAHAR ŞENLİKLERİ SONA ERDİUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) KKTC Telsim’in ana sponsorluğunda düzenlenen “18. Bahar Şenlikleri” sona erdi.

Gerçekleştirilen şenlikler boyunca kültür, sanat, spor ve eğlencenin ağırlıklı olduğu etkinliklerle UKÜ,  öğrencilerine ve başta Lefkoşalılar’a bir kez daha unutulmayacak bir şenlik yaşattı.

Öğrenci kulüpleri turnuvası büyük ilgi gördü

Bahar Şenlikleri  kapsamında öğrenci kulüpleri arasında turnuva düzenlendi. Şenliklerin ikinci ve üçüncü gününde de devam eden turnuvalarda kulüp üyeleri kıyayısa ve eğlenceli rekabetle karşı karşıya geldi.

UKÜ 18. BAHAR ŞENLİKLERİ SONA ERDİCIU Arena’da KTSYD – UKÜ Karşılaşması

Spor Kompleksi CIU Arena’da gerçekleşen KTSYD (Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği) ile UKÜ karşılaşması da oldukça eğlenceli geçti. Rektör Prof. Dr. Halil Nadiri, Rektör Yardımcıları  Doç. Dr. Ahmet Adalıer ve Doç. Dr. Serkan Abbasoğlu, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Mehmet Toycan’ın yanı sıra öğretim üyelerinin de katılımıyla oluşturulan UKÜ futbol takımı KTSYD karşısında 6-5 galip geldi. Heyecanlı geçen maçın sonunda Rektör Prof. Dr. Nadiri, KTSYD üyelerine madalyalarını takdim etti.

Saç ve makyaj defilesi düzenlendi

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, Meslek Yüksekokulu’na bağlı Saç Bakım ve Güzellik Hizmetleri Bölümü Bahar Şenlikleri’nin 2. gününde saç ve makyaj defilesi düzenledi. Defile birbirinden ilginç saç ve makyaj modelleriyle büyük ilgi topladı.

UKÜ Bahar Şenlikleri sona erdiSaç ve makyaj defilesinin hemen ardından “Ironman and Ironwoman Ağırlık Şampiyonası” gerçekleştirildi. Yarışmada öğrenciler 80 kilo altı ve 80 kilo üstü olmak üzere iki farklı siklette yarıştı. Ağırlık şampiyonasında öğrenciler “Benchpress”, “Deadlift” ve “Halter” olmak üzere üç kulvarda yarıştı. Üniversite’nin söz konusu yarışmada sakatlanmalara ve istenmeyen durumlara karşı gerekli önlemleri aldığı görüldü.

Grup Öldüren Şampanya sahne aldı

Müzik Kulübü “Grup 5:15”in konserinin ardından Kuzey Kıbrıs’ın sevilen gruplarından Grup Öldüren Şampanya şenliklerin 2. gününde sahne aldı. Öğrencilerin konsere yoğun ilgi gösterdi.

Bahar Şenlikler’inin son gününde öğrenciler voleybol ve basketbol başta olmak üzere çeşitli spor dallarında karşılaşmalar gerçekleştirdi. Karşılaşmalarda yer alan öğrenciler büyük keyif aldıklarını belirtti.

Dans Kulübü yine sahnedeydi

Bu yıl 18. kez düzenlenen Bahar Şenlikleri’nde kendilerine has tarzlarıyla dikkat çeken UKÜ Dans Kulübü’nün dans gösterisi büyük beğeniyle izlendi. Dans Kulübü’nün ardından sahne alan UKÜ Müzik Grubu DJ Performansı da öğrencilerden yoğun ilgi gördü.

UKÜ 18. BAHAR ŞENLİKLERİ SONA ERDİGrup Rast rüzgarı esti

Kuzey Kıbrıs’ın sevilen gruplarından “Rastlaşma”, “Düş Bozumu” gibi albümleriyle büyük beğeni toplayan Grup Rast şenliklerin son gününde UKÜ’de sahne aldı. Öğrencilerin ve Lefkoşalılar’ın yoğun katılım gösterdiği konserde sevilen şarkılar hep bir ağızdan söylendi.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin 18. Bahar Festivali Rektör Prof. Dr. Halil Nadiri’nin Grup Rast’a teşekkür plaketi takdimiyle sona erdi.

Haber: Mine Özlem GÜNDÜZ – Atınç KEBABÇIOĞLU – Fotoğraflar: Sezer ERDOĞAN – Atınç KEBABÇIOĞLU – Mehmet KALE