UKÜ İLETİŞİM ÖĞRENCİLERİ RADYO VATAN’I ZİYARET ETTİUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) İletişim Fakültesi, Radyo – Televizyon Bölümü 3. ve 4. sınıf öğrencileri Radyo Vatan’ı ziyaret etti.

Radyo – Televizyon Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Birsel Matara ve Öğretim Görevlisi Dr. Sevilay Arslan öncülüğünde gerçekleştirilen ziyarete 18 öğrenci katıldı. Öğrenciler Radyo Vatan Müdürü Nediye İpek Erdoğan ile program yapımcısı ve sunucusu Amber Eker Avcıl’dan bilgi aldı. Erdoğan ve Avcıl radyoculuk deneyimlerinin yanı sıra radyoculuğun geleceği hakkında da öğrencilerle sohbet etti ve birlikte Radyo Vatan stüdyolarını gezdi.

Program yapımcısı ve sunucusu Amber Eker Avcıl’ın canlı yayın konuğu da olan UKÜ İletişim Fakültesi, Radyo – Televizyon Bölümü öğrencileri radyoculuğun gelecekteki yeri ve önemi ile ilgili merak ettikleri sorulara yanıt aradı.

UKÜ İLETİŞİM ÖĞRENCİLERİ RADYO VATAN’I ZİYARET ETTİCanlı yayın programından sonra haber, ses efekt ve montaj stüdyolarını gezen öğrenciler stüdyolar hakkında da bilgiler edindi.

İletişim Fakültesi, Radyo – Televizyon Bölümü öğrencilerini konuk eden Radyo Vatan yetkilileri isteyen UKÜ’lü öğrencilere staj imkanı sağlanacağı vurgusunu da yaptı.

Haber: Himmet KAZAN