UKÜ’NÜN TUBİTAK DESTEKLİ PROJE VE SERGİSİ ODTÜ KK KAMPÜSÜ’NDEUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Sevinç Kurt’un yürüttüğü TUBİTAK destekli Akıncılar projesi ODTÜ  kampüsünde tanıtıldı.

Öğretim Üyesi Kurt’un 2012-2015 yılları arasında  yürüttüğü “Akıncılar (Louroujina) Köyünün Korunması, Rehabilitasyonu ve Yeniden Canlandırılması Kapsamında Yerel Bir Kalkınma Stratejisi Geliştirilmesi” başlıklı projeyle ilgili sunum ve sergi Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ)’nde gerçekleştirildi. TÜBİTAK 1001 Projeleri kapsamında tamamlanan ve daha önce Kasım ayında Bedesten’de açılan sergi ODTÜ  kampüsünde 25 Mart’a kadar ziyaretçileri ağırladı.

UKÜ’NÜN TUBİTAK DESTEKLİ PROJE VE SERGİSİ ODTÜ KK KAMPÜSÜ’NDESevinç Kurt davetli olarak katıldığı ODTÜ’de “Akıncılar (Louroujina) Köyünün Korunması, Rehabilitasyonu ve Yeniden Canlandırılması Kapsamında Yerel Bir Kalkınma Stratejisi Geliştirilmesi” başlıklı projenin araştırma süreci, toplanan verileri ve elde edilen sonuçlarını üniversitenin Mimarlık Fakültesi’nde gerçekleştirilen konferansta sundu. Doç Dr. Kurt,  ODTÜ Mimarlık Fakültesi Kubbealtı Salonu’nda yapılan sunumun proje kapsamında yapılan belgeleme, analiz, yenileme ve öneri master plan çalışmalarını içerdiğini söyledi.

Sergi yoğun ilgi gördü

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi GSTMF Öğretim üyesi Doç. Dr. Sevinç Kurt proje kapsamında üretilen çizim ve posterlerden oluşan çalışmaların da sergilendiği bilgisini verdi.

Sevinç Kurt yürüttüğü Akıncılar (Louroujina) köyü projesi konulu sunumunun ardından projenin final sergisinin de ODTÜ Mimarlık Fakültesi Dekanlık Sergi Salonu’nda ziyarete açıldığını söyledi. Kurt, 25 Mart’a kadar gezilen serginin yoğun ilgi gördüğünü de sözlerine ekledi.