UKÜ’DE “MESLEK TANITIM VE KARİYER GÜNLERİ” BAŞLIYORUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) “Meslek Tanıtım ve Kariyer Günleri” çerçevesinde KKTC’de öğrenim gören lise son sınıf öğrencilerini ağırlayacak. 28-29-30 Mart tarihlerinde düzenlenecek organizasyon ile üniversiteye hazırlanan lise son sınıf öğrencilerine tercih edecekleri mesleklerle ilgili bilgi vermek amaçlanıyor.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi akademisyenlerinin kendi alanları ile ilgili öğrencilere gelecekteki öğrenim hayatlarını planlamaları yönünde vereceği bilgilerin yanında üniversite ortamı, kampüs yaşamı ve daha birçok farklı alanda bilgiler aktarılacak.

İlgi duydukları fakültelere göre ayrılacak öğrenciler gruplar halinde bölümleri gezecek ve fakülteleri yerinde inceleyebilecekler. Lise son sınıf öğrencileri ayrıca Kütüphane, Bilgi İşlem Merkezi, Radyo – Televizyon stüdyoları ve laboratuvarlar hakkında da bilgi sahibi olabilecek.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’ne konuk olacak öğrenciler ayrıca kampüs yaşamını yerinde inceleme şansı da bulacak. Alanında uzman öğretim elemanları tarafından üniversitenin akademik ve fiziki yapısı hakkında kısa tanıtım video ve sunumları gerçekleştirilecek. Öte yandan öğrenciler tüm spor alanlarını bünyesinde barındıran ve KKTC’nin ilk entegre spor kompleksi CIU Arena’yı gezme fırsatı bulacak.

Haber: Seher Gamze TİRE