UKÜ'de Sağlık KonferansıUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ)’nde Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından “Cerrahi Anestezist Nasıl Olmalı?” konulu konferans düzenlendi.

Çevik Uraz Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe konuşmacı olarak İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 40 yılı aşkın bir süre öğretim üyesi olarak çalışan Kıbrıslı Türk Prof. Dr. Sedat Tellaloğlu katıldı.

Nadiri: Tellaloğlu gibi bir bilim insanını UKÜ’de görmek gurur verici

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri, konferansın başında yaptığı konuşmada Prof. Dr. Sedat Tellaloğlu gibi değerli bir bilim insanının UKÜ’de konferans vermesinin gurur verici olduğunu söyledi. Nadiri, sağlık alanında görev alan her kişinin önemine dikkat çekerek “Sağlık alanı bir zincirdir, zincirin bir halkası eksik olursa işlevini gerçekleştiremez.” dedi. UKÜ olarak eğitici konferanslara ağırlık verildiğine vurgu yapan Rektör Halil Nadiri, “Öğrenci derslerinde başarılı olsa bile pratikte bilgisi olmadığında sıfırla çarpılır.” dedi.

“UKÜ’ye 13 yeni lisans ve ön lisans programı geliyor”

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin öğrenci kapasitesinin 12 bine yaklaştığını hatırlatan Prof. Dr. Nadiri  kısa bir süre içerisinde Üniversite’ye 13 yeni lisans ve ön lisans programının kazandırılacağının müjdesini verdi. Öte yandan, yüksek lisans ve doktoraya 23 yeni program ekleneceğini de kaydeden Rektör Halil Nadiri, “UKÜ bölgenin iddialı üniversitesi olma noktasında önemli adımlar atıyor.” dedi.

Sarıyar: Öğrencilerimiz için büyük şans

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Günay Sarıyar, Kıbrıslı Türk Prof. Dr. Sedat Tellaloğlu’nun UKÜ’de konferans vermesinin Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencileri için büyük bir şans olduğunu söyledi. Sarıyar, Sedat Tellaloğlu’na UKÜ öğrencilerine yol göstereceği için teşekkür etti.

Tellaloğlu: Sağlık ekip işidir

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Prof. Dr. Sedat Tellaloğlu İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 40 yılı aşkın bir süre çalıştığını ve tıp alanında bir öğrencinin öğreneceği en küçük bir bilginin yeri geldiğinde hayat kurtarabileceğini söyledi.

Sağlık alanında görev yapan her kişinin bir zincirin halkası olduğuna dikkat çeken Tellaloğlu, “Sağlık hata kaldırmaz. Sağlık bir ekip işidir.” dedi ve dünyanın en iyi doktorunun hemşiresiz bir hiç olduğu örneğini verdi.

Konferans UKÜ Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri’nin Prof. Dr. Sedat Tellaloğlu’na teşekkür plaketi takdimi ile son buldu.

Haber – Fotoğraf: Bahadır AYNA