UKÜ ÖĞRETİM ÜYESİNİN YAZILARI SAĞLIK DERGİSİ’NDE YAYINLANIYORUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Psikoloji Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Nalan Linda Fraim’in yazıları her ay Sağlık Dergisi’nde yayınlanıyor.

Nalan Linda Fraim’in, “Beklentilerimizin Karşılıklı Karşılanması” başlıklı makalesi, sağlık sektörüne ilişkin hastane ve medikal firma haberleri, güncel sağlık haberleri, mevzuat bilgileri ve makaleleri içeren Sağlık Dergisi’nin 287. sayısında yayınlandı.

“Beklentiler bir denge içerisinde olmalıdır”

Söz konusu makalede Fraim, her kurumda herkesin birbirinden bir beklenti içerisinde olduğunu ve beklentilerin bir denge içerisinde olması gerektiğini söyleyerek bu dengeyi sağlamanın önemine vurgu yaptı. Bu beklentiler doğrultusunda hekim-hekim, hekim-ekip, hekim-idare, hekim-kurum ve hekim-bakanlık gibi birçok ilişki olduğunu dile getiren Yrd. Doç. Dr. Nalan Linda Fraim, ilişkilerin halkasında bir zayıflama söz konusu olduğunda diğer halkaların da bu durumdan olumsuz şekilde etkileneceğini aktardı.

UKÜ ÖĞRETİM ÜYESİNİN YAZILARI SAĞLIK DERGİSİ’NDE YAYINLANIYOR“Bir kişi sadece üzerine düşen yükü taşıyabilir”

Çalışanların büyük bir çoğunluğunun iş tatmini açısından beklentilerinin karşılanmadığını belirten UKÜ Öğretim Üyesi Fraim, “Birçok işveren masraflardan kaçmak ya da tasarruf adı altında almış olduğu önlemler doğrultusunda üç kişinin işini tek kişiye yaptırıyor ve buna rağmen işverenin de beklentileri karşılanmıyor. Bir kişi sadece üzerine düşen yükü taşıyabilir. Başkasının yükünü de taşıdığı zaman ciddi ölçüde memnuniyetsizlikler ortaya çıkıyor.” dedi.

“Herkes beklentilerini karşılayan kurumlarda çalışmalıdır”

Son olarak herkesin beklentilerini karşılayan kurumlarda çalışmaları gerektiğini savunan Psikoloji Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Nalan Linda Fraim, çalışanların yaptıkları işlerden keyif alması gerektiğini, bu sayede çalışılan kurumun da beklentilerinin karşılanacağını sözlerine ekledi.

Haber – Fotoğraflar: Mine Özlem GÜNDÜZ