UKÜ ÖĞRETİM ÜYESİNİN KİTABI ÇOK SATANLAR LİSTESİNDEUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Fen – Edebiyat Fakültesi, Psikoloji Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Nalan Linda Fraim’in “Ebenin Dantelli Donu” isimli kitabı “çok satanlar listesinde” yer aldı.

Fraim’in roman türünde kaleme aldığı kitap Destek Yayınevi tarafından basıldı. UKÜ Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Linda Fraim’in yayın hayatına adım attığı bu ilk eserinde Türkiye’de kalıplaşmış kaynana – gelin adayı çekişmeleri ele alındı. Bu güç çekişmesi altında ezilen diğer aile fertlerinin yaşadıklarının da dile getirildiği kitap Türkiye’de “çok satanlar listesine” girmeyi başardı.

Psikoloji Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Nalan Linda Fraim söz konusu kitapla ilgili şunları kaydetti: “Eser, arkadaşlık ilişkilerinin kurulduğu temellerin aslında sanıldığı gibi saf olmadığını hatta gizli motivasyonlarının altında gizlenen amaçlarının olduğunu ortaya koyan bir eserdir. Romanın içerisinde bir yandan sevilen adama karşı olan sevgi ve saygı nedeniyle müstakbel kaynana tarafından yapılan her şeye katlanıp sessiz kalan ancak konular ele alındıkça serzenişte bulunan, bir yandan da kendisince dünyadan hesap soran, önyargı ve suçlamalara maruz bırakılan ancak her şeye rağmen kendi ayakları üzerinde duran güçlü bir kadının hikâyesi var.”

Kitap nasıl ortaya çıktı?

Kitabın yaklaşık bir buçuk ay gibi bir sürede ortaya çıktığını ifade eden Psikoloji Bölüm Başkanı Fraim, “Geçtiğimiz yaz bir şeye sinirlendim ve hırsımı kitap yazarak çıkardım. Türkçe benim ikinci lisanım, Türkçe yazmanın ötesinde Türkçe roman yazma düşüncesi ciddi anlamda bir hayal ürünüydü ama gerçek oldu.” dedi.

“Şimdiye kadar aldığım yorumlar olumlu”

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Fen – Edebiyat Fakültesi, Psikoloji Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Nalan Linda Fraim, kitap yayımlandıktan sonra okuyuculardan gelen yorumların son derece olumlu olduğunu söyledi. Kitabın bu derece okunması ve sevilmesinin kendisini çok mutlu ettiğini ifade eden Fraim, ilgilenenler için “Ebenin Dantelli Donu” adlı romanın ikincisini yazmaya başladığı müjdesini de verdi.

Haber: Mine Özlem GÜNDÜZ