UKÜ ÖĞRENCİLERİ KUVEYT TEKNO GİRİŞİMCİLİK YARIŞMASI’NDA FİNALE KALDIUluslarası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Mühendislik Fakültesi öğrencileri Kuveyt’te düzenlenen 2015 Tekno Girişimcilik Yarışması’nda finale kaldı.

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencisi Yasser El Kabbout ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencisi Philip Kyeswa Kuveyt Üniversitesi, Taylor’s School of Engineering ve Tekno Girişimcilik Enstitüsü’nün işbirliğiyle düzenlenen Kuveyt Tekno Girişimcilik Yarışması’nda hazırladıkları proje ile finale kalmayı başardı.

Beş kişiden oluşan takım ile yarışmada “Project Lifeline” temalı projelerini sunan Yasser El Kabbout, yarışmaya katılımın takımlar halinde olduğunu ve projede bir mühendislik arka planı olması gerektiğini ifade etti. Kabbout yarışmanın kuralları içerisinde, takımların çevrim içi dersleri izlemesi, yapılan sınavlara katılması ve cevapların zamanında gönderilmesinin önem taşıdığını belirtti. Yasser El Kabbout, söz konusu yarışmada öğrencilerin zorlu çevrim içi materyallerin birçoğunu ilk defa kullandığının da altını çizdi.

UKÜ ÖĞRENCİLERİ KUVEYT TEKNO GİRİŞİMCİLİK YARIŞMASI’NDA FİNALE KALDI

Öğrencilere “Mükemmellik Sertifikası” verildi

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencisi Kabbout, yarışmada öğrencilerin yanı sıra farklı alandan gelen birçok bireyin oluşturduğu profesyonel takımların da bulunduğunu; bunların da mühendislerle, işletme yöneticileri ve doktorlardan oluştuğunu söyledi.

Bu alanda deneyimli kişileri geride bırakarak finale kadar yükselmenin büyük bir başarı olduğunu aktaran Yasser El Kabbout, “Bu yarışma sayesinde farklı ülkelerden gelen birçok kişi ile tanışma fırsatı buldum. Bir proje üzerinde ilk defa çevrim içi çalışma şansı yakaladım. Yarışmada “A Certificate of Excellency” (Mükemmellik Sertifikası) aldık. Bu yarışma benim için oldukça farklı bir deneyim oldu.” dedi.

Haber: Mine Özlem GÜNDÜZ