UKÜ’DE ORTAOKULLAR ARASI BİLGİ YARIŞMASIUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü’nde yürütülen “Topluma Hizmet Uygulamaları” dersi kapsamında 6. Sınıflararası Bilgi Yaraşması düzenlenecek.

Bayraktar Ortaokulu, Atleks Sanverler Ortaokulu, Şht. Ruso Ortaokulu 6. Sınıf öğrencilerinin katılacağı yarışma 24 Aralık Cuma günü 14.30 – 17.30 saatleri arasında UKÜ Çevik Uraz Konferans Salonu’nda gerçekleşecek.

4 jüri üyesinin ve 9 öğrencinin katılacağı yarışma Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler, Din Kültürü, Fen ve Genel Kültür kategorilerinde sorular içerecek.

Eğitim Fakültesi Fakülte Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sarem Özdemir’in yürüttüğü “Topluma Hizmet Uygulamaları” dersi kapsamında gerçekleştirilecek olan yarışmanın soruları Milli Eğitim Bakanlığı’nın danışmanlığında hazırlandı.

Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi ve Topluma Hizmet Uygulamaları dersi yürütücüsü Yrd. Doç. Dr. Sarem Özdemir, Fakülte olarak bu tür sosyal sorumluluk projelerinin üzerinde hassasiyetle durduklarını ve bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Ortaokullar Arası Bilgi Yarışması’nın UKÜ’de gelenekselleştirilmesini temenni ettiğini belirtti.

Yarışmada ilgili liselerden müdür, öğretmen ve öğrenciler de izleyici olarak yer alacak.