UKÜ’DE “KALICI MAKYAJ EĞİTİMİ” SEMİNERİUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Meslek Yüksekokulu Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü tarafından “Kalıcı Makyaj Eğitimi Semineri” düzenlendi.

Söz konusu seminere Türkiye’de kalıcı makyaj eğitiminin önde gelen uzmanlarından Aydan Başakçıoğlu ve asistanı Gülçin Özel katıldı.

Güzellik hizmetleri sektörünün sürekli gelişen bir sektör olduğuna vurgu yapan Aydan Başakçıoğlu, söz konusu eğitim seminerinde “Microblading 3D Kaş Konturu” ve “Mikropigmentasyon Tekniği ile Eyeliner” uygulaması gerçekleştirdi. Başakçıoğlu Microblading uygulamasının üç yıldır yapıldığını, onun öncesinde normal kontur uygulamalarının olduğunu belirtti. Son zamanlarda kalıcı makyaj alanında en doğal yöntemin Microblading olduğunu ifade eden Aydan Başakçıoğlu, “Bu uygulama yapıldığı gün bile kişi günlük hayatına devam edebilir. Ancak kalıcı makyaj uygulaması bu işin eğitimini almış ve alanında profesyonel kişilere yaptırılması gereken bir uygulamadır.” diye konuştu.

Uygulama işlemleri UKÜ Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü öğrencileri tarafından ilgiyle izlendi.

UKÜ’DE “KALICI MAKYAJ EĞİTİMİ” SEMİNERİ

“Eğitim seminerlerini destekliyoruz”

Kuzey Kıbrıs ve Türkiye’deki hiçbir bölümün eğitim ve öğretim müfredat programlarında kalıcı makyaj ile ilgili bir dersin olmadığını, dolayısı ile söz konusu semineri düzenleme kararı aldıklarını açıklayan Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Vali Gjinali, “Bu tarz eğitim seminerleri sayesinde sektörde önde gelen ve bu uygulamaların eğitimini veren kişilerle işbirliği yaparak günümüz trendlerini öğrencilerimize sunuyoruz. Bu ve bunun gibi eğitim seminerlerini bölümümüzün kuruluşundan bu yana destekliyoruz ve desteklemeye de devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

UKÜ’DE “KALICI MAKYAJ EĞİTİMİ” SEMİNERİ“Her yeni bilgi başarıya bir adım daha yaklaştırır”

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü Öğretim Görevlisi Fatma Öksüz, eğitimde teorik bilgilerin yanı sıra uygulama yapmanın da önemli olduğunu belirtti. Öksüz, her yeni bilginin kişiyi başarıya bir adım daha yaklaştırdığını vurgulayarak, “Öğrencilerimizin kalıcı makyaj alanında uygulanan en son teknikleri görebilmeleri mutluluk verici.” dedi.

Katılımın yoğun olduğu seminerin sonunda Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü öğrencileri Aydan Başakçıoğlu ve asistanı Gülçin Özel’e sorular yöneltti. Ardından seminere katılan her öğrenciye katılım sertifikaları verildi.

Haber: Mine Özlem GÜNDÜZ – Fotoğraflar: Mehmet KALE