T.C. BÜYÜKELÇİSİ DERYA KANBAY UKÜ’YÜ ZİYARET ETTİUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay ve TC Lefkoşa Büyükelçiliği Yardım Heyeti Başkanlığı Uzman Müşaviri Engin Karabaş’ı ağırladı.

UKÜ’ye nezaket ziyaretinde bulunan Büyükelçi Kanbay ve Müşavir Karabaş öncelikle Üniversite Mütevelli Heyet Başkanı Mete Boyacı ve Rektör Prof. Dr. Halil Nadiri tarafından rektörlük makamında ağırlandı.

T.C. BÜYÜKELÇİSİ DERYA KANBAY UKÜ’YÜ ZİYARET ETTİ

Rektörlük makamındaki görüşmenin ardından, Prof. Dr. Nadiri  tarafından gerçekleştirilen sunumda heyete üniversitenin öğrenci ve mezun sayısı, eğitim ve araştırma imkânları, akademik programları ve uluslararası akreditasyonları yanında yenilikler ve gelişmeler hakkında çeşitli bilgiler aktarıldı.  Sunumda Rektör Yardımcıları Doç. Dr. Ahmet Adalıer, Doç. Dr. Serkan Abbasoğlu ve Genel Sekreter Doç. Dr. Erbuğ Çelebi de hazır bulundu.

labaratuvarLaboratuvarlar ve CIU Arena gezildi

Rektör Prof. Dr. Halil Nadiri’nin bilgilendirme sunumunun ardından T.C. Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay ve Yardım Heyeti Başkanı Uzman Müşaviri Engin Karabaş kampüsü gezdi. Kampüs içerisindeki tanıtım gezisine Rektör Prof. Dr. Halil Nadiri’nin yanı sıra Mütevelli Heyet Başkanı Mete Boyacı ve diğer yetkililer de katıldı. Gezi sırasında Büyükelçi ve Uzman Müşavir’e laboratuvarlar, derslikler ile CIU Arena da tanıtıldı.

Kampüs gezisi sonrasında Büyükelçi Kanbay UKÜ’deki gelişmelerden ve öğrencilere yönelik eğitim-öğretim, araştırma ve kampüs yaşamı açısından sağlanan ayrıcalıklı olanaklardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kokteyl ve hediye takdimi

Büyükelçi ve beraberindeki heyetin onuruna CIU Arena’da düzenlenen kokteylin ardından, Rektör Prof. Dr. Halil Nadiri, Derya Kanbay ve Yardım Heyeti Başkanı Engin Karabaş’a Kıbrıs’a özgü İpek kozası ve Lefkara işi takdim etti.

Haber ve Fotoğraflar: Bahadır AYNA