bayrak

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ)’nde Zimbabve’nin 35. bağımsızlık günü kutlandı. UKÜ Öğrenci Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte farklı ülkelerden gelen öğrencilerin de kutlamaya katılması coşkuyu arttırdı.

Zimbabve ulusal marşı ve ülke hakkında bilgi verilmesiyle başlayan etkinlikte öğrenciler yerel şarkılarla dans edip şarkılar söyledi. Etkinliğin sonunda kesilen pasta ile içecekler öğrencilere ikram edildi.

zimbabve

Halil Nadiri: “Biz UKÜ’de barışı yakaladık”

Zimbabve’nin bağımsızlık günü kutlama etkinliğinde konuşan UKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Nadiri, şu an dünyada barış içinde yaşamanın çok zor olduğunu ve herkesin geçmişini hatırlayıp güzel işler yapması gerektiğini vurguladı. Tüm dünyanın gelecekte barış içerisinde yaşayacağına dair düşünceyi benimsediğini ve buna inandığını kaydeden Prof. Dr. Nadiri, “Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi olarak bizler burada barışı yakaladık, farklı ülkelerden gelen öğrencilerle birçok bağımsızlık gününü kutluyoruz ve kutlamaya da devam edeceğiz.” dedi.

z1

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Nadiri kendilerini bağımsızlık günü kutlamasına davet eden Zimbabveli öğrencilere ve etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.