SONY DSC

Eğitim Fakültesi tarafından “Bir Medeniyet Projesi; Topluma Hizmet Uygulama Dersi” konulu bir seminer düzenlendi. Fakülte Dekanı Prof. Dr. Servet Özdemir’in sunumu ile gerçekleştirilen seminere çok sayıda öğretim elemanı ve öğrenciler katıldı.

SONY DSC “Beyin beslenmezse ölür”

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özdemir, “Okullar öğrencilere sadece bakış açısı katabililir. Öğrencilerin sürekli olarak kendilerini geliştirmeleri ve farklılaşmaları gerekir; beyin beslenmezse ölür.” dedi.

“Toplumsal hizmet ve uygulama dersi bir medeniyet iddiasıdır”

Servet Özdemir öğretmen adaylarına yönelik olarak bir öğretmenin nasıl olması gerektiği ve lider öğretmen kavramı hakkında bilgi verdi. Prof. Dr. Özdemir, “yapabilirim”, “çözebilirim”, “ekol yaratacağım” diyen öğretmenlere ihtiyaç duyulduğunu belirterek,  topluma hizmet uygulama dersinin bir medeniyet iddiası olduğunu söyledi.

Etkinlikte dersin amacının öğretmen adayına hizmet öncesi eğitimleri sırasında toplumsal sorumluluk duygusunu geliştirmek, öğrencilerin grup çalışmalarında aktif olabilmelerini sağlamak ve çeşitli kurum ve kuruluşları tanıyarak iş birliği yapabilmek olduğu aktarıldı.

Dersi alan öğrencilerin ise yerel ve evrensel sorunlara karşı duyarlı olup çözüm veya yeni projeler üretebilen, öz değerlendirme becerisini geliştirebilen, bütün bu etkinliklerde yaratıcı düşünme becerilerini kullanabilen öğretmenler olarak mezun olmalarının hedeflendiği belirtildi.

Seminerin sonunda Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özdemir katılım gösteren öğrencilere teşekkür ettti ve projelerinde başarılar diledi.

Haber ve Fotoğraflar: Oğuz İLGEN