selcuk yontem

UKÜ, Kütüphane Haftası boyunca düzenlediği söyleşilerle ekranların ünlü yüzlerini, oyunculuk mesleğini başarıyla sürdüren isimleri öğrencilerle buluşturmayı sürdürüyor. Kütüphane Müdürlüğü ve Kütüphane Kulübü tarafından gerçekleştirilen Kütüphane Haftası’nın üçüncü gününde UKÜ, tiyatro, sinema ve televizyon dizilerinin usta oyuncusu Selçuk Yöntem’i konuk etti.

Televizyonda yayımlanan “Kim Milyoner Olmak İster?” yarışma programının sunuculuğunu da yapan ünlü oyuncu Selçuk Yöntem’in Çevik Uraz Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen söyleşisine öğrencilerin yanı sıra halkın da ilgisi yoğun oldu.

Selçuk Yöntem, konuşmasına öğrencilerle bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek başladı. İki sene önce Bahar Şenlikleri’nde de Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’ne geldiğini hatırlatan Yöntem, yeniden davet etmelerinden ötürü Üniversite yetkililerine teşekkür etti.

selcuk yontem5

“Tiyatro hayatı sunar”

Oynadığı hiçbir rolü kendisine yakın hissetmediğini belirten Selçuk Yöntem, kendisinin de herkes gibi bir tane, tek olduğunu söyledi. Oynadığı oyunlardaki tecrübelerini öğrencilere aktaran Yöntem, “Tiyatro öğretmez, dikta etmez, tiyatro hayat sunar.” dedi. Başarılı oyuncu bir öğrencinin isteği üzerine Ümit Yaşar Oğuzcan’ın şiirlerinden “Ben güzel gözlü kadınlar severim” şiirini seslendirdi.

Kıbrıs’ı çok beğendiğini ifade eden Selçuk Yöntem Ada hakkında hiçbir olumsuz düşüncesi olmadığını ama ülkedeki binaların daha bakımlı, mimarinin daha özenli ve bir tablo gibi güzel olması gerektiğini ifade etti.

“Sanat muhaliftir”

Sanatın bir fikre, bir düşünceye hizmet etmesi durumunda onun sanat olmayacağını; savunduğu görüşün reklamı, promosyonu olabileceğini söyleyen Yöntem, “Sanat muhaliftir,” dedi. Selçuk Yöntem insanların daha çok kitap okuması gerektiğini, okudukça daha çok kitap okuma isteği oluşacağını da belirtti.selcuk yontem2

Çevik Uraz Konferans Salonu’nda Kütüphane Müdürlüğü ve Kütüphane Kulübü tarafından gerçekleştirilen söyleşinin sonunda Kütüphane Müdürü ve Kütüphane Kulübü Danışmanı Gülten Sala Lay Selçuk Yöntem’e teşekkür belgesi takdim etti.

Haber: Oğuz İLGEN

Fotoğraflar: UKÜ Haber Ajansı