Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi 2014-2015 Bahar Dönemini Levent Koleji’nde bir sergi ile açtı.

Güzel Sanatlar Fakültesi, Mimarlık, İç mimarlık, Grafik Tasarım, Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümlerinin 2014-2015 Güz Dönemi dersleri kapsamında tasarlanan öğrenci projeleri sergilendi.

Levent Eğitim Kurumları’na bağlı Levent Koleji’nde 16 – 20 Şubat tarihlerinde açık olan sergide Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin tasarım derslerinden seçilen projeler yanında; temel tasarım, yapı, maket yapımı ve ergonomi derslerinden seçilen çalışmalar da yer aldı.

Sergi, UKÜ öğrencilerinin bir dönem boyunca tasarladıkları başarılı çalışmaları sergilemenin yanında Mimarlık, İç Mimarlık, Grafik Tasarım ve Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümlerine ilgi duyan Levent Koleji öğrencilerini bu bölümler hakkında görsel yolla bilgilendirme olanağı da sağladı.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin kurulduğu ilk yıldan itibaren eğitim veren Güzel Sanatlar Fakültesi, yaratıcılık, estetik, teknolojik ve işlevsel üretim ilkelerine dayanan bir eğitim anlayışı ile öğrencilerinin yetenek ve yaratıcılıklarını ön plana çıkartarak, onlara alanlarında güçlü birer sanatçı olma ayrıcalığı, tasarımcı kişilik, bilimsel düşünme ve üretme alışkanlıkları kazandırmayı amaçlamakta.

GSF SERGİ

Güzel Sanatlar Fakültesi sergisi Levent Koleji’nde açıldı