Ödül alan öğrenciler - GSF

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Grafik Tasarım, Mimarlık, İç Mimarlık ve Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü öğrencileri arasında yarışma düzenlendi. Öğrencilerin soyut ağaç çalışmaları, yeni yıl kartları, soyut insan figürleri ve posterler tasarladığı “Yeni Yıl” temalı yarışmada dereceye girenlere ödülleri verildi.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde Güzel Sanatlar Fakültesi 2015 yılını hem eğlenerek hem de yarışma heyecanı ile karşıladı. Grafik Tasarım, Mimarlık, İç Mimarlık ve Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü öğrencileri arasında düzenlenen “Yeni Yıl” temalı yarışmada birbirinden farklı tasarımlar ortaya çıktı. Öğrencilerin yarışma kapsamında hazırladığı soyut ağaç çalışmaları, yeni yıl kartları, soyut insan figürleri ve posterleri iki hafta boyunca sergilendi.

Birinci gelenFakülte binasında düzenlenen ödül töreninde ise Fakülte öğretim elemanlarının oy vermesi ile dereceye giren ilk 5 tasarıma ödül heykelciği ve sertifikaları verildi. Ödül almaya hak kazanan isimler şunlar: Berna Erbaş, Ayşegül Irmak, Muntasır Ahmed Sulaiman al Talai, Selin Sünbül, Pelin Sünbül, Gözde Hüyük, Serdar Kora, Mustafa Gökberk Kozan, Marshall Moyo, Mahmoud Ahmed, David K. Njoroge.

Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Nezih Ayıran Fakülte olarak düzenledikleri yeni yılın ilk etkinliğinin öğrencileri motive ettiğine vurgu yaptı. Prof. Dr. Ayıran, “Yeni yıla taze bir başlangıç yapmak için öğrencilere, öğretim kadrosuna olumlu duygular yaşatan, koridorumuzu şenlendiren etkinlik öğrencilerimizi de motive etmiştir. Öğrencilerimizin önümüzdeki dönemde önemli yarışmalarda üstün başarılar elde edeceğine inanıyoruz.” dedi.