Hentbol Genç Kızlar’da Haydarpaşa Ticaret Lisesi, Genç Erkekler kategorisinde ise Namık Kemal Lisesi şampiyon

Liseler Arası Hentbol Turnuvası

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin ev sahipliğinde CIU Arena’da gerçekleştirilen Liselerarası Genç Kızlar ve Genç Erkekler Hentbol Turnuvası’nın finalinde Genç Kızlar kategorisinde Haydarpaşa Ticaret Lisesi, Genç Erkeklerde ise Namık Kemal Lisesi şampiyon oldu.

KKTC Hentbol Federasyonu tarafından düzenlenen Liselerarası Genç Kızlar ve Genç Erkekler Hentbol Turnuvası’nın final maçları UKÜ Spor Kompleksi CIU Arena’da oynandı. Oldukça çekişmeli geçen final maçlarında Genç Kızlar kategorisinin şampiyonu Yakın Doğu Koleji’ni 19-9 ile geçen Haydarpaşa Ticaret Lisesi, Genç Erkekler kategorisinin şampiyonu ise Atatürk Meslek Lisesi’ni 18-16 yenen Namık Kemal Lisesi oldu.

Haydarpaşa’nın ezici üstünlüğü

Liselerarası Genç Kızlar Hentbol Turnuvası final maçının ilk yarısı Haydarpaşa Ticaret Lisesi’nin 9-6 üstünlüğü ile tamamlandı. Maçın ikinci yarısında ise Haydarpaşa Ticaret Lisesi, rakibi Yakın Doğu Koleji’ni farklı mağlup ederek 19-9 gibi farklı bir skorla maçı kazanmayı başardı.

Liseler Arası Hentbol Turnuvası

Genç Erkekler finali büyük çekişmeye sahne oldu

Genç Erkekler kategorisinde ise Atatürk Meslek Lisesi ve Namık Kemal Lisesi arasında izleyenleri büyüleyen bir karşılaşma gerçekleşti. Baştan sona çekişmeli geçen maçın ilk yarısı 7-7 eşitlikle sona erdi. İkinci yarıda rakibi Atatürk Meslek Lisesi’ne karşı üstünlük kurmayı başaran Namık Kemal Lisesi, maçı da 18 – 16 kazanarak şampiyon oldu.

Liseler Arası Hentbol Turnuvası

Üçüncülük maçları da oynandı

Hentbol Federasyonu tarafından düzenlenen turnuvada üçüncülük maçları da dün CIU Arena’da oynandı. Liselerarası Genç Kızlar ve Genç Erkekler Hentbol Turnuvası’nın dün oynanan üçüncü ve dördüncülük maçlarında, Genç Kızlar kategorisinde Lekoşa Türk Lisesi’ni yenen Bülent Ecevit Anadolu Lisesi, Genç Erkekler kategorisinde ise Yakın Doğu Koleji’ni yenen Türk Maarif Koleji üçüncülük kupasını kaldırdı.

CIU Arena’da  dostluk kazandı

Diğer yandan Genç Erkekler final karşılaşmasının ilk yarısında Namık Kemal Lisesi’nden bir oyuncu sakatlandı. Oyuncu, sedyeyle salonu terk ederken, kendi taraftarları ve Atatürk Meslek Lisesi taraftarları tarafından ayakta alkışlandı. Kupa töreninde ise şampiyonluk kupasını almaya giden Namık Kemal Lisesi oyuncularını Atatürk Meslek Lisesi oyuncuları alkışlarla uğurladı.

HABER | FOTOĞRAFLAR: OĞUZ İLGEN