Hentbol

KKTC Hentbol Federasyonu tarafından organize edilen Hentbol Gençler Ligi’nde heyecan tüm hızıyla devam ediyor. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi hem Genç Kadınlar, hem de Genç Erkekler Ligi’nde zirvede yer aldı. İki takımın da rakipleri karşısında rahat galibiyetler elde etmesi ve zirvede kayıpsız ilerlemesi dikkat çekti.

UKÜ, YDÜ ve Şahlan’ı rahat geçti

HentbolGenç Kadınlar Ligi’nde ligin favorisi olarak gösterilen ve güçlü kadrosuyla rakiplerinin korkulu rüyası haline gelen UKÜ takımı, ligin ilk iki haftasında aldığı galibiyetlerle 4 puanla zirvede yer aldı. Ligin ilk karşılaşmasında şampiyonluk yolundaki rakiplerinden Yakın Doğu Üniversitesi’ni 29-21 mağlup eden UKÜ, ikinci karşılaşmasında ise Şahlan Spor karşısında sahadan 41-21’lik galibiyetle ayrıldı.

Performansları galibiyetleri getirdi

Oynanan karşılaşmalarda UKÜ takımından; Ayşe Şahin, Melisa Özer, Betül Rabia Çamlı ve Büşra Çete ilk iki karşılaşmada oynadıkları oyunla göz dolduran isimler oldu. Deneyimli antrenör Tarkan Kayaş’ın şampiyonluk parolası ile çıkılan yolda kadroda sürekli rotasyon uygulaması takdir topladı. Söz konusu rotasyonda kendisine yer bulan 15 yaşındaki oyuncusu Deniz Çiçek de genç yaşına rağmen performansıyla gelecek adına umut verdi.

Erkeklerden gövde gösterisi

HentbolGenç Erkekler Ligi’nde de aynı kadınlar gibi favori olarak gösterilen UKÜ Genç Erkek takımı üçüncü haftası geride kalan ligde oynadığı 3 maçtan da galibiyetle ayrılarak gövde gösterisi yaptı. 6 puanla en yakın rakibinin 2 puan önünde zirvede olan UKÜ takımı oynadığı ilk karşılaşmada güçlü rakibi Yükseliş karşısında 28-24 galip ayrıldı. İkinci maçında bir diğer güçlü ekip Yakın Doğu Üniversitesi’ni 33-23 mağlup eden mavi siyahlılar, son oynadığı karşılaşmada da Darbaz’ı 30-14’lük skorla geçti.

Galibiyetlere büyük katkı yaptılar

Oynanan karşılaşmalarda UKÜ Genç Erkek takımından: Şemsi Yıldırım, Cihan Özkan Taşa ve kaleci Emrullah Uçar oynadıkları oyunla alınan galibiyetlerde önemli katkı sağladı. Tecrübeli antrenör Harika Kıral önderliğinde çalışan UKÜ Genç Erkek takımında Ferhat Türk de oynanan karşılaşmalarda dikkat çeken isimler arasında yer aldı.

puan durumu

Haber: Eren Şişik