Noel

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde eğitim gören Hristiyan öğrenciler Hz. İsa’nın doğduğu gün olan 25 Aralık’ı şarkılar, ilahiler ve tiyatro gösterileriyle kutladı.

Noel’e özgü süslemeler ve ışıklarla donatılan Çevik Uraz Konferans Salonu’ndaki kutlama öğrenciler tarafından söylenen ‘The First Noel’ şarkısı ile başladı.

Etkinlikte konuşma yapan UKÜ Genel Sekreteri Doç. Dr. Ahmet Adalıer, Üniversite’de farklı ülkelerden gelen öğrencilerle Noel’i kutlamanın önemine vurgu yaparak mutlu, sağlıklı ve başarılı bir yıl geçirmeleri temennisinde bulundu.

Ahmet Adalıer konuşmasının ardından öğrencilerle birlikte Noel pastasını kesti. Pasta dağıtımından sonra ise ilahiler eşliğinde Meryem Ana ve Hz. İsa’nın doğumunu anlatan tiyatro oyunları oynandı. Tekli ve grup halinde gerçekleştirilen performans gösterileri sırasında saksafon çalan öğrenci tüm izleyenlerden büyük alkış topladı.

Noel Noel

Çevik Uraz Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen Noel kutlamasının sonrasında UKÜ Haber Ajansı’na konuşan öğrenciler şunları söyledi:

Furkan Haskoloğlu, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Türkiye

“Üniversitemizde böyle bir etkinlik düzenlendiği ve Hristiyan arkadaşlarımızla birlikte bunu gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyum. Tiyatro oyunlarını ve şarkıları çok beğendim.”

Winnie Mavoro, İletişim ve Medya Çalışmaları yüksek lisans, Nijerya

“Harika bir etkinlik, gerçekten çok eğlendim. Yeni yılda öncelikle Haziran’da mezun olmayı diliyorum. Daha fazla maddi imkanlarımın olmasını istiyorum. Belki evlilik de olabilir.”

Erdi Öztürk, Bilgisayar Mühendisliği, Türkiye

“UKÜ her zaman olduğu gibi yine farklı uluslardan öğrencileri bir araya getirdi. Herkese mutlu ve huzurlu bir yıl diliyorum.”

Van Vanduhe, Bilgisayar Mühendisliği yüksek lisans, Nijerya

“İnanılmaz derecede güzel bir kutlama oldu. UKÜ’ye bu etkinlikten dolayı çok teşekkür ederim. Yeni yılın herkes için mutluluk, sevinç dolu ve bereketli bir yıl olmasını diliyorum.”

Noel Noel

Haber: Gülsenem Demirel | Fotoğraflar: Yağmur Kılıç