Kan Bağışı

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’ne bağlı Endüstri Mühendisliği Bölümü ile İletişim Fakültesi’ne bağlı Gazetecilik Bölümü işbirliğinde “kan bağışı” etkinliği düzenlendi.

Sağlık Bakanlığı Kan Bankası tarafından UKÜ Kampüsü’ndeki D Blok’ta kurulan geçici kan bağış merkezinde gerçekleştirilen etkinliğe UKÜ’lü öğrencilerin ilgisi yoğundu. Endüstri Mühendisliği ve Gazetecilik bölümlerinin girişimleri ile düzenlenen bağışta toplanan kan, Kan Bankası tarafından Kuzey Kıbrıs’ta sağlık hizmeti veren çeşitli kuruluşlara dağıtılacak.

Kan BağışıSağlık Bakanlığı Kan Bankası Kimyageri Suat Keskin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada UKÜ’de düzenlenen kan bağışı etkinliğinde 20 ünite kan toplandığını belirtti. Keskin, söz konusu aktivitenin çok iyi bir şekilde organize edildiğini söyleyerek Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi öğrencilerine teşekkür etti.

Kan bağışında bulunan UKÜ öğrencisi Seher Gamze Tire de böyle bir kampanyaya katkı koymaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, “İnsanlar kan verme konusunda daha duyarlı olmalılar.” dedi.

Haber | Fotoğraflar: Oğuz İlgen