Kadın Hentbol

KKTC Hentbol Federasyonu tarafından organize edilen Genç Kadınlar Hentbol Ligi’nde 2.hafta karşılaşmaları bugün oynanıyor. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), bu akşam saat 18.30’da Şahlan Spor’la karşı karşıya gelecek. CIU Arena’da oynanacak karşılaşmada UKÜ, güçlü kadrosuyla favori olarak gösteriliyor.

Hedef galibiyet

Ligin ilk haftasında CIU Arena’da oynadığı Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) karşısında rahat bir galibiyet elde eden ve karşılaşma boyunca maçı önde götüren UKÜ hentbol takımı sahadan 33-23’lük galibiyetle ayrılmıştı. Lige bu sezon şampiyonluk parolası ile çıkacak olan UKÜ Genç Kadın takımı Şahlan Spor maçından da galibiyetle ayrılmayı hedefliyor.

Hentbol Genç Kadınlar Ligi’nde 2. haftada oynanacak bir diğer karşılaşmada ise Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) ile Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) karşı karşıya gelecek. Necati Taşkın İlkokulu Spor Salonu’nda oynanacak karşılaşma da saat 19.00’da başlayacak. Genç Kadınlar Ligi’nde 5 takım olması sebebiyle her takım bir haftayı maç yapmadan geçirecek. 2. haftada Levent Spor haftayı bay geçecek.

Ligde ilk hafta oynanan karşılaşmaların ardından oluşan puan durumu şu şekilde:

puan tablosu