Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde Polis Genel Müdürlüğü (PGM) tarafından UKÜ Kampus alanı içerisinde görev yapan toplam 29 personele “Kalabalık Yönetimi, Kritik Tesislerin Güvenliği, Narkotik, Önleyici Hizmetler ve Adli Konular” hakkında eğitim verildi.

Çevik Uraz Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ve 4 gün süren eğitim programının sonunda, düzenlenen törenle kursiyerlere katılım belgeleri verildi. Törene Polis Genel Müdür Vekili Pervin Gürler ve UKÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Hikmet Seçim’in yanı sıra her iki kurumdan yetkililer ile eğitmenler ve kursiyerler katıldı.

Törende ilk sözü alan Prof. Dr. Seçim, kaliteli ve güvenli hizmet için eğitimin önemine dikkat çekerek Polis Genel Müdürlüğü’ne katkılarından dolayı teşekkür etti.

Sertifika töreninde konuşan PGM Vekili Pervin Gürler de teşkilat olarak geçmişte eğitim alan bir kurum iken şimdi eğitim veren bir kurum haline geldiklerini, bunun ise örgütün ne denli geliştiğinin bir göstergesi olduğunu söyledi. Gürler, kurum olarak gelişirken ilişkili oldukları kurumların da aynı paralelde gelişmesine katkı koymaya devam edeceklerini çünkü bunun suç ve suçları önlemede kaçınılmaz olduğuna vurgu yaptı.

Polis Genel Müdür Vekili Pervin Gürler ayrıca, üniversite yetkililerine böyle bir eğitimin gerçekleşmesinde yardımcı oldukları için teşekkür ederek iş birliklerinin devam edeceğini yineledi.

Tören sonunda UKÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Hikmet Seçim, Polis Genel Müdür Vekili Pervin Gürler’e teşekkür plaketi takdim etti.