Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Spor Koordinatörlüğü tarafından öğrenciler arasında düzenlenen “6th International Cup” halı saha turnuvası tamamlandı.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Spor Koordinatörlüğü’nün organizasyonuyla CIU Arena’da gerçekleştirilen “International Cup”ta Nijerya, Güney Afrika, Türkiye, Azerbaycan, Türkmenistan, Suudi Arabistan, Lübnan ve diğer ülkelerden öğrencilerin bir araya gelerek oluşturduğu toplam 12 takım yer aldı. Üç hafta boyunca hayli çekişmeli maçlara sahne olan turnuvanın şampiyonu final maçında rakibi “Turkey FC”yi 5 – 2’lik skorla mağlup eden “Real Madrid FC” oldu.

Turnuvada rakiplerini eleyerek adını finale yazdıran “Real Madrid FC” ve “Turkey FC” arasında oynanan maçta heyecanlı dakikalar yaşandı. CIU Arena Spor Kompleksi futbol halı sahasında karşı karşıya gelen iki takımı destekleyen öğrenciler de maça renk kattı.

Gecenin sonunda UKÜ Genel Sekreteri Doç. Dr. Ahmet Adalıer ve Rektörlük Koordinatörü Doç. Dr. Serkan Abbasoğlu şampiyon takım “Real Madrid FC” ile turnuvada ikinci olan “Turkey FC” ve üçüncü sırada yer alan “Free Stars” takımlarına kupa ve madalyalarını verdi. Ayrıca gecede, turnuvanın en golcü oyuncusu Aminu Muhammed Faggea (Real Madrid FC) ile en iyi kalecisi Mustafa Arif Şavata (Real Madrid FC)’ya da ödülleri takdim edildi.

HABER | FOTOĞRAFLAR: SEHER GAMZE TİRE