Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (UKÜSEM) düzenlediği eğitim programlarıyla tüm alanlarda kamu, özel sektör ve topluma hizmet vermeyi sürdürüyor. 2013-2014 Akademik Yılı Bahar döneminde açtığı kursları başarıyla tamamlayan UKÜSEM, 2014-2015 Güz döneminde de çok çeşitli alanlarda eğitim programları başlatıyor.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü ve UKÜ Genel Sekreteri Doç. Dr. Ahmet Adalıer, 2014-2015 Akademik Yılı Güz döneminde, dönemlik kurslar olan İngilizce Kursu, Almanca Kursu, Fransızca Kursu, Rusça Kursu, Osmanlıca Kursu, Uygulamalı Ağ Güvenliği, PHP ve MySQL ile Web Uygulaması Geliştirme ve AutoCAD sertifika programlarının açılacağını kaydetti. Adalıer, yeni açılacak sertifika programlarının yanı sıra dönem içerisinde de kısa süreli sertifika programlarının olacağı bilgisini verdi.

Doç. Dr. Ahmet Adalıer, UKÜSEM’in deneyimli eğitim kadrosu ile ülke kalkınmasında üzerlerine düşen görevi başarıyla sürdürdüklerini ifade etti. Adalıer, düzenledikleri sertifika programları ile toplumun sürekli eğitim ihtiyacını karşılamakla birlikte bireylerin değişen dünya koşullarında başarıya ulaşmalarına katkı sağlayabilecek, kariyer ve kişisel gelişimlerini destekleyen öğrenme seçenekleri sunduklarını da söyledi.

Kurslara son kayıt tarihinin 25 Ekim olduğunu anımsatan Doç. Dr. Ahmet Adalıer, 2014-2015 Akademik Yılı Güz döneminde açtıkları sertifika programlarına katılmak isteyenlerin bilgi alabilmek için üniversite ile temasa geçmeleri gerektiğini söyledi. Adalıer, ilgilenenlerin ayrıntılı bilgiyi UKÜSEM’in 6711111 (dahili 2070) numaralı telefonundan veya ukusem@ciu.edu.tr elektronik posta adresinden alabileceklerini açıkladı.