Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Spor Koordinatörlüğü tarafından CIU Arena’da düzenlenen “Yaz Yüzme Okulu” geniş katılımlı sertifika töreniyle tamamlandı. Her yaş grubundan bireylerin katıldığı yüzme kurslarının sonunda 200’e yakın katılımcıya sertifikaları verildi.

Hem tatillerini değerlendirmek hem de spor yapmalarına olanak sağlamak amacıyla küçükler de dahil tüm yaş gurupları için düzenlenen “Yaz Yüzme Okulu”nda dersler deneyimli eğitmenler tarafından yürütüldü. Kursun sonunda CIU Arena’da gerçekleştirilen törende kursiyerlere sertifikaları verildi. Sertifika töreninde UKÜ Genel  Sekreteri Doç. Dr. Ahmet Adalıer, Spor Koordinatörü Tarkan Kayaş ile kursa katılanlar ve aileleri yer aldı. İlginin yoğun olduğu törende sertifikalar Doç. Dr. Adalıer, Kayaş ve eğitmenler tarafından verildi.

Törende konuşan Genel Sekreter Ahmet Adalıer ülkede spor yapma oranının düşük olduğuna dikkat çekerek bunun en önemli sebeplerinden birinin spor alanlarının yetersizliği olduğunu söyledi. Kıbrıs’ın bir ada ülkesi olmasına rağmen yüzme alanında yeterli başarının yakalanamadığını belirten Adalıer, Üniversite olarak ülkeye bu konuda katkı koymayı amaçladıklarını ve yılın her döneminde yüzme kursları düzenlediklerini vurguladı. Doç. Dr. Ahmet Adalıer, genç kursiyerlere başarılar dilerken ailelere de teşekkür etti.

“İddia ediyoruz, en hijyenik havuza sahibiz”

Spor Koordinatörü Tarkan Kayaş da alt yaş sınırının 4 olduğu yüzme kurslarına bu yıl ilginin çok yoğun olduğunu belirtti. Kursiyerler açısından oldukça verimli bir eğitimin geçtiğini aktaran Kayaş, yurt dışındaki yarışlarda ülkeyi temsil etmek için kursa katılanlardan bir yüzme takımı oluşturduklarını da söyledi. Tarkan Kayaş 15 gün sonra yeni dönem kursların başlayacağı bilgisini de vererek, “İddia ediyoruz, ülkemizdeki en hijyenik havuza sahibiz. Bunun için Bakanlığın İnternet sayfasına da girip bakılabilir.” dedi.