Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi 2014-2015 Akademik Yılı’nda bünyesine yeni bölümler katmaya devam ediyor. Mühendislik Fakültesi’ne bağlı yeni açılan Makine Mühendisliği Bölümü’ne Güz dönemi itibariyle öğrenci kabul edilecek.

Bilgisayar, Bilişim Sistemleri, Biyomühendislik, Çevre, Elektrik-Elektronik, Endüstri, Enerji Sistemleri ve İnşaat Mühendisliği bölümlerini bünyesinde bulunduran UKÜ Mühendislik Fakültesi’nde yeni açılan Makine Mühendisliği ile toplam bölüm sayısı 9’a ulaştı.

Güçlü akademik kadrosu, modern ve zengin laboratuvar olanakları, güncel ve geliştirilmiş ders müfredatlarıyla UKÜ Makine Mühendisliği Bölümü; otomotiv, havacılık, enerji dönüşüm, otomasyon, imalat, çevre kontrolü, bilgisayar, biyoteknoloji gibi çeşitli alanlara donanımlı mezunlar yetiştirecek.

Eğitim dilinin İngilizce olduğu UKÜ Makine Mühendisliği Bölümü’nde öğrenciler, en yeni öğretim araçlarını kullanarak inovasyona dayalı yenilikçi teknoloji alanlarında araştırmalar geliştirebilecek, toplumsal gelişim ve bölgesel kalkınmaya da katkı sağlayacak.

Bölüm’de öğrenciler ayrıca zorunlu yaz stajı, teknik geziler, firma mühendisleri veya yöneticileri tarafından dönem içinde verilecek seminerlerle makine mühendisliğinin geniş uygulamaları hakkında bilgi edinme olanağı da sağlayacak. Üniversite tarafından her yıl düzenlenen Kariyer Günleri de öğrencilere kendi ilgi alanlarını daha iyi anlama ve buna göre seçmeleri gereken uzmanlık derslerini seçebilme konusunda yardımcı olacak.