Spor Koordinatörlüğü’nün düzenlediği, “2. Levent Şirketler Grubu Şirketler Arası Futbol Turnuvası” önceki gün oynanan karşılaşmalarla başladı. 5 Mart ve 6 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek turnuvanın maçları spor kompleksi CIU Arena’da oynanıyor.

“2. Levent Şirketler Grubu Şirketler Arası Futbol Turnuvası”nda UKÜ ile birlikte Levent Koleji, Taşkent Tavukçuluk, Mera Süt Fabrikası, Levent Garaj, Levent Taşkırma Tesisi, Lemar Alışveriş Merkezi ve Levent Mozaik’ten oluşan toplam 9 takım yer alıyor.

Turnuvanın ilk gününde saat 19:00’da oynanan maçlarda UKÜ ile Levent Koleji, Taşkent Tavukçuluk ile Mera Süt Fabrikası takımları karşı karşıya geldi. Turnuvanın favori takımlarından UKÜ ilk maçında rakibi karşısında farklı bir galibeyet elde etti (11-5). Aynı saatlerde diğer sahada oynanan Taşkent Tavukçuluk ile Mera Süt Fabrikası maçı da Taşkent Tavukçuluk’un 3-0’lık galibiyeti ile sonuçlandı. Saat 20:00’de başlayan günün diğer karşılaşmalarında ise Levent Garaj ile Levent Taşkırma Tesisi 2-6, Lemar Alışveriş Merkezi ile Levent Mozaik 9-2 şeklinde tamamlandı.

UKÜ Spor Koordinatörlüğü’nden verilen bilgiye göre 9 hafta sürecek turnuvadaki maçlar lig usulüne göre oynanacak. Turnuvayı ilk dörtte bitiren takımlar ise eleme karşılaşmalarında karşı karşıya gelecek ve bu eleme maçlarından sonra oynanacak final müsabakasında turnuvayı geçen takım kupayı almaya hak kazanacak.

Kuzey Kıbrıs’ın en büyük entegre spor tesisi CIU Arena’da oynanacak diğer maçların da oldukça çekişmeli geçmesi bekleniyor.

HABER/FOTOĞRAF: EREN ŞİŞİK