Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin 2011 – 2012  Akademik Yılı Güz Dönemi boyunca hazırladıkları çalışmalardan oluşan  “Volume 1 – Dönem Sonu Sergisi” açıldı. UKÜ Yabancı Diller Yüksekokulu fuayesinde yer alan serginin açılışına ilgi yoğun oldu.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından düzenlenen sergide Fakülte’ye bağlı Grafik Tasarım, Mimarlık ve İç Mimarlık Bölümü öğrencilerinin 2011 – 2012  Akademik Yılı Güz Dönemi’nde ürettikleri renkli ve sıradışı tasarımlar yer aldı. Serginin açılışına çok sayıda öğretim elemanı ve öğrenci katıldı.

“Volume 1 – Dönem Sonu Sergisi”nin açış konuşmasını yapan UKÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Atilla Yücel, “Sergide yer alan çalışmalarda öğrencilerimizin profesyonel amaca yönelik daha özgür tasarımlarını görüyoruz.” dedi. Öğrencileri çalışmalarından dolayı kutlayan Dekan Yücel, sergiyi hazırlayan herkese ve serginin açılışına katılanlara teşekkür ederek “Sergimiz Volume 1 olarak adlandırıldı. Bu dönemin sonunda yapılacak sergimizin adı da Volume 2 olacak.” diye konuştu.

Sergiyi gezen UKÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. A. Tülay Tulun da düşüncelerini şu sözlerle aktardı: “Bu güzel ürünlerin sahibi olan öğrencilerimizi kutluyorum, ayrıca öğrencilerinin çalışmasını böyle bir sergiye taşıyan Güzel Sanatlar Fakültesi öretim elemanlarını da tebrik ederim. Çalışmaların hepsi çok güzel, bazı teknik çalışmalar var onları anlayabilmek için de öğrencilerden bilgi alıyoruz.”

Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin 2011 – 2012 Güz Dönemi’nde yaptıkları çalışmaların sergileneceği “Volume 1 – Dönem Sonu Sergisi” 12 Mart Pazartesi gününe kadar gezilebilecek.