Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sirel Karakaş’a psikoloji bilimine katkılarından dolayı Türk Psikologlar Derneği ve 18. Ulusal Psikoloji Kongresi Düzenleme Kurulu tarafından “Onur Belgesi” verildi.

Türk Psikologlar Derneği ve Uludağ Üniversitesi’nin işbirliği ile 18. Ulusal Psikoloji Kongresi’ne davetli olarak katılan UKÜ Psikoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sirel Karakaş, söz konusu kongrede konferans verdi.Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen kongreye KKTC ve Türkiye’den çok sayıda psikolog katıldı. Kongrede, bilimsel ve güncel konularda birçok panel düzenlendi, bildiri sunuldu ve çalışma grubu oluşturuldu.

Psikoloji camiasında büyük önem taşıyan etkinlikte, Prof. Dr. Sirel Karakaş’a Türk Psikologlar Derneği ve 18. Ulusal Psikoloji Kongresi Düzenleme Kurulu tarafından “Onur Belgesi” verildi. Söz konusu belgede, Prof. Dr. Karakaş’a “Yaşamı boyunca psikoloji biliminin hem eğitim hem de araştırma alanındaki gelişimine ve uluslararası tanıtımına sağlamış olduğu çok değerli katkılar için” ifadesi yer aldı.