Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin birlikte hazırladıkları proje bu yıl 14.sü düzenlenen “PROSteel 2014 Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması”nda ödül aldı.

Öğrencilerin çelik malzemelerle yaratıcı çözümler geliştirerek, çelik yapı tasarımı ve uygulamaları konusunda deneyim kazanmalarını amaçlayan yarışmada, UKÜ’yü Mimarlık Bölümü öğrencileri Öznur Pınar Çer, Elif Neslihan Özmen ve İnşaat Mühendisliği öğrencisi Yousef El Rmayyed temsil etti. UKÜ öğrencileri yarışmada mansiyon ödülü kazandı.

Mimarlık ve Mühendislik öğrencileri birlikte çalıştı

Yapı – Endüstri Merkezi’nde (YAM) düzenlenen ve Türkiye’nin dört bir yanından mimarlık ve mühendislik öğrencilerinin katıldığı PROSteel yarışmasında, UKÜ ile beraber 31 grup hazırladıkları projelerle yarışmaya başvurdu. Gerçekleştirilen yarışmada tüm öğrenciler “Afet Konutları Çelik Sistem Tasarımı”  konulu projelerini juri önünde sergiledi.

Çeliker: “Derece ile dönmeleri mutluluk verici”

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Afet Çeliker, öğrencilerin büyük bir motivasyonla hazırlandıkları yarışmadan derece ile dönmelerinin Fakülte ve Üniversite adına mutluluk verici olduğunu ifade etti. Çeliker, Güzel Sanatlar Fakültesi’nin Mimarlık Bölümü eğitimindeki kalitesini öğrencilerin elde ettiği başarılı sonuçlarla kanıtlamaya devam ettiğini de söyledi.

Mimarlık ve inşaat mühendisliği bölümlerinde okuyan öğrencilerin birlikte çalışmalarını teşvik etmek, çelik yapının özelliklerini vurgulayan yaratıcı çözümler geliştirmek ve öğrencilerin deneyim kazanmalarının hedeflendiği yarışmada ödüller 23 Mayıs Cuma günü saat 17.00’de YAM’da düzenlenecek törende sahiplerini bulacak.