Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne bağlı İşletme Bölümü öğrencileri “Operasyon Yönetimi” dersi kapsamında KKTC’nin köklü firmalarından Ergün Oza Kahve Ltd, Ektam Kıbrıs Ltd ve Bülent Çıraklı Sanayi Ltd.’i ziyaret etti

İşletme Bölüm Başkanı ve “Operasyon Yönetimi” dersinin yürütücüsü Doç. Dr. Hasret Balcıoğlu, 4. sınıf öğrencileri ile gerçekleştirilen ziyaretlerle ilgili bilgi verdi. Balcıoğlu, ziyaretlerin amacının öğrencilerin öğrendikleri teorik bilgileri pekiştirmek, analitik düşünce yeteneklerini geliştirebilmek ve operasyonel yönetim anlayışını yerinde görebilmek olduğunu kaydetti.

Hasret Balcıoğlu, ziyaret gerçekleştirdikleri Ergün Oza Kahve Ltd, Ektam Kıbrıs Ltd ve Bülent Çıraklı Sanayi Ltd. firmalarını KKTC’de bulunan köklü, yenilikçi, ürünlerinin kalitesini uluslararası belgelerle ve yurtdışına yaptıkları ihracatlarla kanıtlayan firmalar olarak niteledi.

Balcıoğlu, söz konusu ziyaretlerin öğrencilere kalite yönetimi, kapasite planlaması, tedarik zinciri yönetimi ve proje yönetimi gibi konuları uzmanlar eşliğinde yerinde inceleme ve analiz etme imkanı verdiğini söyledi.

“Operasyon Yönetimi” dersi ile ilgili de bilgi veren Doç. Dr. Hasret Balcıoğlu, dersin genel anlamda mal ve hizmet üretiminin planlanması, koordine edilmesi ve kontrol faaliyetlerinin yürütülmesini kapsadığını kaydetti. Balcıoğlu, dersin ayrıca mal ve hizmet üreten firmalardaki tüm üretim ve faaliyetleri içerdiğini de söyledi.