Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde “Akademik Makale Yazım Kuralları” adı altında eğitim toplantısı gerçekleştirildi. Kütüphane Müdürlüğü ve Kütüphane Kulübü tarafından düzenlenen toplantıda Elsevier firmasından eğitim uzmanı Tayfun Başal konuşmacı olarak yer aldı.

Çevik Uraz Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda Tayfun Başal, bilimsel çıktılar, performans analizi ve işbirliği fırsatları hakkında UKÜ’lü akademisyen ve öğrencileri bilgilendirdi. Başal, toplantının amacının üniversitelerin eğitim, sosyal, kültürel, araştırma, sportif alanlarda dayanışmasını sağlamak, kaynakları etkin kullanmak ve birlikteliğin yaratacağı sinerjiden yararlanmak olduğunu vurguladı.

Akademik makale yazılırken verimli olabilecek bütün verilerden yararlanılması gerektiğini söyleyen Tayfun Başal, “İş birliği ve beyin sirkülasyonu bu alanda çok önemlidir.” dedi. Başal ayrıca makalelerin ulusal ve uluslararası niteliklere sahip olması gerektiğini aksi takdirde “referans” olarak kullanılamayacaklarını da hatırlattı. UKÜ’lü akademisyen ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda Tayfun Başal, katılımcılardan gelen soruları da yanıtladı.

Toplantı sonrasında, katılım yüksek olmasından memnun kaldığını belirten Tayfun Başal, “Öğrenci arkadaşlarımız tarafından bu kadar ilgi ile karşılanmak beni gerçekten çok mutlu etti, sorulan sorular da çok ilgiliydi. Bundan ötürü herkese teşekkür ederim” dedi.

Eğitim toplantısının sonunda katılımcı Tayfun Başal ve Kıvaç Çınar’a Kütüphane Müdürü Gülten Sala Lay tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

Haber: Seher Gamze Tire | Fotoğraf: Özge Öztürk