Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), Güzel Sanatlar Fakültesi, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü öğrencileri, 2013-2014 Bahar dönemine yeni tasarımlarla başladı. Öğrencilerin stüdyodaki ilk çalışmaları ısınma projesi kapsamında promosyonel şemsiyeler oldu.

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü öğrencileri 2013-2014 Bahar dönemine bahara özgü canlılık ve renklerle girdi. Tasarım dersinde ilk olarak stüdyo yürütücüsü Kamil Güley tarafından verilen  ısınma projesi kapsamında şemsiyelerin üniversiteye ait bir promosyon ürünü olacak şekilde yenilenmesi istendi. Projenin ana hedefi, farklı geçmişlere sahip tasarımcı adaylarının aynı amaçla içinde bulundukları eğitim kurumunu kendi dilleriyle yeniden yorumlamaları oldu. Bu anlayış ile “UKÜ’lü olma” teması geliştirilerek üniversite tanıtımında kullanılabilecek ve hatıra değeri olabilecek şemsiyeler  üretildi.

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Devrim Yücel Besim, Güzel Sanatlar Fakültesi’nde düzenlenecek “UKÜ’ nün Şemsiyesi Altında” isimli küçük bir sergiyle, geliştirilmiş diğer yeni projelerin de tüm öğrencilerle paylaşılacağı bilgisini verdi.

Haber: Mete Yasin Usta