Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Öğrenci Gelişim ve Danışma Merkezi ile Kurumsal İletişim Müdürlüğü geçen haftalarda gerçekleştirdiği Sosyal Hizmetler Dairesi’ne bağlı Lefkoşa Çocuk Yuvası ziyaretinin ardından bu kez Yuva’dan çocuklarla tiyatroda çocuk oyunu izledi.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Öğrenci Gelişim ve Danışma Merkezi ile Kurumsal İletişim Müdürlüğü’nün katkılarıyla düzenlenen etkinlikte Sosyal Hizmetler Dairesi Lefkoşa Çocuk Yuvası’ndaki çocuklar, Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nda sahnelenen “Canını En Çok Ne Yakar?” isimli oyunu izledi.

Oyunu, Lefkoşa Çocuk Yuvası Sorumlusu Melek Alp’in yanı sıra Yuva’dan iki anne ile birlikte yaklaşık 10 çocuk izledi. Çocukların tiyatro mutluluğuna UKÜ’den Öğrenci Gelişim ve Danışma Merkezi’ne bağlı Sosyal Aktiviteler Koordinatörü Meliz Andaç ile Basın – Halkla İlişkiler ve Kurumsal İletişim Müdürlüğü’nden İrşen Ann Tunçerler de ortak oldu.

Düzenlenen etkinlikle ilgili konuşan Yuva Sorumlusu Melek Alp şunları kaydetti: “Çocuklarımızın sosyal hayatını ve düşünce dünyasını zenginleştiren bu gibi etkinlikler bizim için çok önemlidir. Keyifli ve yararlı olmuştur. Bu etkinlik için tüm ilgililere çok teşekkür ederiz.”

UKÜ Sosyal Aktiviteler Koordinatörü Meliz Andaç da yaptığı açıklamada para, yiyecek ve giyecek gibi yardımların yanı sıra Yuva’da bulunan çocukların farklı ihtiyaçlarını da karşılamak gerektiğini belirtti. Andaç, söz konusu etkinliğin çocukların sosyal ve kültürel yönlerini geliştirmeleri açısından önemli olduğuna da vurgu yaptı.

Bir yandan çocuklara Afrika’yı tanıtırken bir yandan da “canımızı en çok ne yakar” sorusunun sorulduğu oyunda, çocuklara yalan söylemenin iyi bir şey olmadığı anlatılıyor.

Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’ndan Hatice Tezcan’ın yönetmenliğini yaptığı oyunda, Aytunç Şabanlı, Zeliş Şenol, Asu Demircioğlu, Erdoğan Kavaz, Melek Erdil, Cem Aykut, Melihat Melis Beşe ve Osman Ateş rol alıyor.