Bülent Ecevit Anadolu Lisesi öğrencileri, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Kampüsü’ne 400 adet fidan dikti.

Bülent Ecevit Anadolu Lisesi Bilim ve Teknoloji Kulübü öğrencilerinin talebi üzerine, Gıda, Tarım ve Enerji Bakanlığı’nın sağladığı 250 fıstık çam, 100 selvi ve 50 adet de okaliptus fidanı UKÜ KKTC Tanıtım Ofisi’nin de katkılarıyla CIU Arena Spor Kompleksi’nin yanında bulunan araziye dikildi.

Öğrenciler ellerine çapaları alarak fidanları özenle toprakla buluşturdu. Bu yıl kurdukları Bilim ve Teknoloji Kulübü’nün bu anlamda ilk etkinliği olduğunu belirten öğrenciler Ada’da yeşile katkı sağlamak için böyle bir talepte bulunduklarını belirtti.

UKÜ Arena’yı da gezdiler

Bülent Ecevit Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı, aynı zamanda Bilim ve Teknoloji Kulübü Danışmanı Ertan Dolu ve öğrencileri fidan dikmek için geldikleri UKÜ’de KKTC’nin ilk entegre spor kompleksi CIU Arena’yı da gezdi. CIU Arena’nın Spor Koordinatörü Tarkan Kayaş’ın rehberliğinde burada bulunan yüzme havuzu, fitness ve kapalı spor salonu ile atış poligonunu gezen öğrenciler üyelikle ilgili bilgi de aldı. Kuzey Kıbrıs’ta CIU Arena gibi büyük ve modern bir spor kompleksi olmasının önemine işaret eden öğrencilerden bazıları UKÜ’de eğitim görmek ve bu olanaklardan yararlanmak istediklerini aktardı.

Ertan Dolu: UKÜ’ye teşekkür ederiz

Etkinlikle ilgili UKÜ Haber Ajansı’na konuşan Bülent Ecevit Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı ve Bilim ve Teknoloji Kulübü Danışmanı Ertan Dolu, öğrencileriyle birlikte önemli bir çalışmaya imza attıklarını kaydetti. Ertan Dolu Okul Müdürü ve öğrencileri adına kendilerine yer sağlayan UKÜ’ye teşekkür etti.

Öğrencilerin derslerın dışında bu tür aktivitelerde bulunmalarının önemine işaret eden Ertan Dolu, Kuzey Kıbrıs’ın yeşillendirilmesine öğrencileriyle birlikte katkıda bulundukları için de mutluluk duyduğunu belirtti.

Öğrencilerin etkinlikle ilgili görüşleri ise şöyle:

Batuhan Alp Akpolat – Bilim ve Teknoloji Kulübü Başkanı, 11. Sınıf Öğrencisi

Kulüp olarak yeniyiz ancak aktivitelerimize hızlı başladık. Bilim ve  teknolojinin yanında ülke olarak önemli sorunumuz olan yeşile katkı sağlamak amacıyla fidan dikme etkinliği düzenledik.

Şule Özer – 9. Sınıf öğrencisi

Doğamız her geçen gün daha kötü bir hal alıyor. Küresel ısınmaya karşı yeteri kadar önlem almıyoruz. Ülkemizde de ağaçlarımızın azlığını görüyoruz, biz de kulüp olarak böyle bir etkinlik düzenleyerek buna dikkat çekmek istedik.