Doç. Dr. Fatoş Silman

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fatoş Silman, katıldığı 6. Dünya Eğitim Bilimleri Konferansı’nda KKTC’de bir devlet ve bir özel kolejin stratejik planlarını incelediği çalışmasını sundu.

Doç. Dr. Fatoş Silman, Malta’da düzenlenen 6. Dünya Eğitim Bilimleri Konferansı’na “KKTC’de Bir Özel ve Bir Devlet Kolejinde Stratejik Planlama ile İlgili Bir Durum Çalışması” başlıklı bildirisi ile katıldı. Çalışma hakkında bilgi veren Silman, amacının KKTC’de bir devlet ve bir özel okulda görev yapan iç paydaşların stratejik planlama ile ilgili algılarını incelemek olduğunu söyledi.

“Stratejik planlama, örgütlerin misyon ve vizyonunu ortaya koyması açısından önemli bir süreçtir,” diyen Doç. Dr. Fatoş Silman, stratejik planlamanın eğitim örgütlerinde de uygulanmaya başladığını belirtti.

Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatoş Silman çalışmada katılımcılarla yapılan mülakatlar sonucu okulların stratejik planlamaya hazır olduklarını ancak planlama süreçleri hakkında çok fazla bilgi sahibi olmadıklarının ortaya çıktığını kaydetti. Silman ayrıca, katılımcıların merkeziyetçi eğitim sistemi ve sınırlı kaynakların stratejik planlama için engel oluşturduğunu belirttiklerini de aktardı.