Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sevilay Atmaca “Öğrenme – Öğretme Yaklaşımları ve Uygulama Örnekleri” ismini taşıyan kitapta bölüm yazarlığı yaptı.

Eğitim bilimleri alanındaki yeni yaklaşımların irdelendiği 17 bölümlük kitapta, Yrd. Doç. Dr. Sevilay Atmaca, Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden Arş. Gör. Ahmet Gökmen ile birlikte kaleme aldığı “Derslik Dışı Öğretme – Öğrenme Yaklaşımları” çalışmasıyla yer aldı.

Yrd. Doç. Dr. Sevilay Atmaca “Öğrenme – Öğretme Yaklaşımları ve Uygulama Örnekleri” adlı kitaptaki çalışmasıyla ilgili bilgi verdi. Atmaca, söz konusu çalışmada “Neden derslik dışı öğrenme?; Derslik dışı eğitimin tarihçesi, tanımı, temelleri; Derslik dışı öğretme-öğrenme yaklaşımının güçlü yönleri ve sınırlılıkları; Derslik dışı eğitim uygulamaları ve programa yansımaları” gibi konulara yer verdiklerini aktardı. Yrd. Doç. Dr. Sevilay Atmaca ayrıca konuyla ilgili yurt içinde ve yurt dışında gerçekleştirilen çalışmalara yer verilerek; Biyoloji alanından günlük ders planı örneği ve dereceli puanlama anahtarı sunulduğunu da kaydetti.

Eğitim Bilimleri alanında saygın eserler yayımlayan Pegem Akademi tarafından basılan kitabın editörlüğünü Doç. Dr. Gülay Ekici ve Doç. Dr. Meral Güven yapıyor.