Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Spor Koordinatörlüğü tarafından organize edilen “UKÜ Satranç Turnuvası”nda ödüller sahiplerini buldu. Düzenlenen turnuvada birinciliği UKÜ Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Vali Bashiry aldı. Turnuvada UKÜ öğrencisi Abednego Ogbain ikinci, Brian Sithole da üçüncü oldu.

CIU Arena’da gerçekleşen turnuvaya akademik ve idari personel ile öğrencilerden oluşan 40 yarışmacı katıldı. Turnuva birincisi Doç. Dr. Vali Bashiry 5 puanla şampiyonluğa uzanırken, ikinci sıradaki Abednego Ogbain ve üçüncü sıradaki Brian Sithole turnuvayı 4’er puanla tamamladı.

Turnuva sonrası düzenlenen ödül töreninde, dereceye girenlere kupa ve madalyalarını UKÜ Spor Eğitmeni Hasan Özenkaya verdi. Özenkaya organizasyonla ilgili yaptığı açıklamada katılımın oldukça yoğun olduğunu ve zevkli mücadelelerin yaşandığını söyledi.  CIU Arena’nın bu yıl çok aktif olacağını ve UKÜ bünyesindeki herkesi bu sosyal aktivitelerle motive etmek istediklerini belirten Özenkaya, çok sayıda etkinlik planladıklarını da kaydetti.

HABER: EREN ŞİŞİK