Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi “KKTC Tanıtım Günleri” çerçevesinde lise son sınıf öğrencilerini ağırlıyor. Düzenlenen organizasyonla yaklaşan üniversite giriş sınavları öncesinde lise son sınıf öğrencileri motivasyonlarını artırmak ve üniversite yaşamını yakından görebilmek için UKÜ’ye konuk oluyor.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, Kuzey Kıbrıs’ta bulunan liselerin son sınıf öğrencileri için düzenlediği “Tanıtım Günleri”nde şimdiye kadar Sedat Simavi Endüstri Meslek Lisesi, İskele Ticaret Lisesi, Lefke Gazi Lisesi, Atatürk Meslek Lisesi ve Haydarpaşa Ticaret Lisesi öğrencilerini konuk etti.

UKÜ’ye konuk olan öğrenciler kampüs yaşamını yerinde inceleyerek alanlarında uzman öğretim elemanlarından üniversitenin akademik yapısı ile ilgili bilgi aldı.

Liseli öğrenciler önce üniversite ve ilgi duydukları bölümler hakkında bilgi almak için üniversitedeki farklı fakültelerin öğretim elemanları ile Çevik Uraz Konferans Salonu’nda bir araya geldi. Burada öğrencilere Üniversite’nin fiziki altyapısını anlatan sunumlar ve kısa tanıtım filmi izletildi. Öğrenciler daha sonra fakülteleri temsilen tanıtımda yer alan öğretim elemanlarına ilgilendikleri konularda sorular yöneltti.

Öğrencilere hem yaklaşan sınav öncesi motivasyonlarını artırmak hem de üniversite yaşamını yakından görmelerini sağlamak amacıyla kampüs gezdirildi. İlgi duydukları fakülteler bazında ayrılan öğrenciler gruplar halinde bölümleri gezerek yerinde inceleme fırsatı buldu. Lise son sınıf öğrencileri ayrıca sırasıyla Kütüphane, Bilgi İşlem Merkezi, Radyo – Televizyon stüdyoları ve laboratuarlarını ziyaret etti.

Öğrenciler, tüm spor alanlarını bünyesinde barındıran ve KKTC’nin ilk entegre spor kompleksi olan CIU Arena’yı gezerek burada kendileri için düzenlenen kokteyl ile tanıtım gezisini tamamladı.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi “Tanıtım Günleri” çerçevesinde Nisan ayının sonuna kadar KKTC’deki lise son sınıf öğrencilerini ağırlamaya devam edecek.