Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Polis Genel Müdürlüğü (PGM)’ne bağlı personele verilen “Halkla İlişkiler ve İletişim” konulu eğitim seminerine ev sahipliği yaptı.

Polis Genel Müdürlüğü’nün 2013 eğitim yılı içerisinde KKTC’de faaliyet gösteren üniversitelerde personeline sağladığı eğitimin son ayağı UKÜ Çevik Uraz Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi UKÜSEM tarafından düzenlenen ve 3 gün süren eğitim seminerinde PGM personeline eğitimi Rektör Vekili ve İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hikmet Seçim yürüttü. Seçim, seminerde, iletişimin temel birimleri, etkili iletişim, iletişimin önündeki engeller, halkla ilişkiler faaliyetleri, iç halkla ilişkiler, lobicilik ve sorun yönetimi gibi konu başlıklarını katılımcılara detaylarıyla anlattı.

Prof. Dr. Hikmet Seçim, eğitim seminerinin son gününde yaptığı kapanış konuşmada, üniversitelerin üç temel görevi olduğunu ve bunların; eğitim ve öğretim, bilimsel araştırma faaliyetleri ve toplumsal katkı sağlayıcı faaliyetler olduğunu vurguladı. Üniversitelerin bu faaliyetleri genellikle “Sürekli Eğitim Merkezleri” aracılığıyla yürüttüğünü söyleyen Seçim, Polis Genel Müdürlüğü personelinin UKÜSEM’in düzenlediği seminere katılımlarından ötürü onur duyduğunu belirtti. Prof. Dr. Hikmet Seçim kendilerine bu imkanı sağlayan Polis Genel Müdürü Ahmet Zaim’e de teşekkür etti.

Polis Genel Müdürü Ahmet Zaim ise konuşmasında, poliste eğitim yılı olarak ilan ettikleri 2013 yılının sonuna geldiklerini ve bu yıl içerisinde ülkedeki tüm üniversiteler aracılığıyla personele “Halkla İlişkiler ve İletişim” konularında eğitim sağladıklarını aktardı. Zaim, verilen eğitim çerçevesinde emeği geçen ve katkı koyan herkese teşekkür ederek, duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Halkla ilişkilerin her kurumun ve kuruluşun önem vermesi gereken konuların başında geldiğine vurgu yapan PGM Müdürü Ahmet Zaim, güvenlik hizmeti veren polisler için halkla ilişkilerin vazgeçilmez bir unsur olduğunun altını çizdi. Zaim, tüm dünyada benimsenen polislik hizmetlerinde en önemli ayağı halkla ilişkilerin oluşturduğuna dikkat çekerek, “Bilimsel yöntemler gösteriyor ki; halkla ilişkileri güçlü olan polis örgütleri, suçu önleme ve suçla mücadelede başarıya daha seri ulaşmaktadır. Bu nedenle polis örgütü olarak personelimize sağladığımız hizmet içi eğitimlere son derece önem vermekteyiz.” dedi.

Halkla ilişkilerin yanı sıra iletişimin de öneminin gerek sosyal, gerekse de kurumsal alanda yadsınamaz olduğunu belirten Zaim, iyi bir iletişim olmadan personel ve birimler arası işbirliğinin sağlanmasının mümkün olmadığını kaydetti. Ahmet Zaim, PGM personelinin aldığı bu eğitimin yanında daha fazla öğrenmeye gayret göstermesini umduğunu belirterek, eğitimin gerçekleşmesinde emeği geçen UKÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Hikmet Seçim’e ve bu yönde hizmet veren herkese teşekkür etti. Zaim UKÜ ile işbirliklerinin devam edeceğini de söyledi.

HABER: EREN ŞİŞİK